۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۴
عضو کمیسیون تلفیق در گفتگو با عیارآنلاین:

با تزریق پول به طرح تحول سلامت مخالفم

هزارجریبی با بیان اینکه در طرح تحول سلامت هرچقدر پول تزریق کنیم کفاف این طرح را نمی‌دهد و این طرح در تامین هزنه‌های خود ناکارآمد است گفت: با تزریق پول حاصل از افزایش قیمت‌ حامل‌های انرژی به طرح تحول سلامت مخالفم

به گزارش عیارآنلاین، در لایحه بودجه ۹۷ دولت پیشنهاد قطع یارانه حدود ۳۰ میلیون نفر را داده است و از آن طرف نیز می‌خواهد قیمت حامل‌های انرژی را افزایش دهد، در این بین زمزمه‌هایی شنیده می‌شود که دولت قصد دارد درآمد حاصله را  به طرح تحول سلامت تزریق کند.

در این خصوص نبی هزارجریبی، عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی در رابطه با نحوه رسیدگی کمیسیون تلفیق به لایحه بودجه گفت: ما در کمیسیون برنامه‌وبودجه و کمیسیون تلفیق به نفع مردم کار خواهیم کرد نه به نفع دولت و من شخصا با قطع کردن یارانه‌ها مخالفم.

وی با بیان اینکه تجربه نشان داده است درآمد حاصل از افزایش قیمت حامل‌های انرژی به سرنوشتی نامشخصی گرفتار می‌شود، افزود: بحث ما الان عملیاتی شدن بودجه است و بودجه عملیاتی یعنی درآمدت و هزینه‌ مشخص باشد.

نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت وقتی پول ندارد نیروهای شرکتی را تبدیل وضعیت کند، پول ندارد وضعیت حق‌التدریسی‌ها را معلوم کند، پول ندارد نیروهای قرارداد موقت شرکت نفت را تعیین وضعیت کند، چرا به مردم قول‌هایی می‌دهد و انتظاراتی در جامعه ایجاد می‌کند؟ دولت باید راحت اذعان کند که پول ندارد و درآمدی هم اگر از محل قطع بعضی از یارانه‌ها حاصل ‌شود باید برای اشتغال جوانان هزینه شود.

هزارجریبی ادامه داد: بنده با تزریق درآمد حاصله دولت به طرح تحول سلامت مخالف هستم، زیرا همانطور که آقای دکتر پزشکیان هم گفتند به طرح تحول سلامت هرچقدر پول تزریق کنیم، همه را می‌خورد. چون تعرفه‌هایی که جامعه پزشکی برای خودش زده است چند برابر استاندارد است.

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس در آخر افزود: مجلس باید در خصوص طرح تحول سلامت و بیمه تحقیق و تفحص انجام دهد که تا مشخص شود این پول‌ها کجا می‌روند؟ دولتی ها می‌گویند ما ۸ هزار میلیارد یا ۱۰هزار میلیارد بدهکاریم و مدام و هرساله‌ بدهکارند. ما پارسال در کمیسیون بودجه ۷هزار میلیارد مصوب کردیم. الآن باز هم بدهکارند که این ها نشان از ناکارآمدی طرح است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: