رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران: اساس دانشگاه نسل چهارم صنعت اقتصاد دانش‌بنیان است

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران گفت: دانشگاه کارآفرین و پارک‌های علم و فناوری وظیفه بسیار مهمی دارند،چون اساس نسل چهارم صنعت اقتصاد دانش بنیان است.

به گزارش عیارآنلاین، عباس زارعی رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران   گفت: یکی از شاخص‌ها و بازیکن‌های اصلی دانشگاه‌های کارافرین، پارک‌های علم و فناوری هستند.

وی در ادامه در خصوص پتانسیل رشته های علوم انسانی در زمینه نوآوری افزود:ع لوم انسانی هم جای کارآفرینی زیادی دارد، در حال حاضر از این رشته هم می توان به زمینه‌های مناسبی ورود پیدا کرد.

بررسی میزان درآمدزایی  پارک از محل شرکت‌های دانش بنیان

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در خصوص میزان درآمدزایی پارک از محل شرکت‌های دانش بنیان گفت: تعداد کالا و خدمات دریافتی از ۱۰۹شرکت مستقر عضو پارک که در ارزیابی سالانه سال گذشته حضور پیدا کردند،  ۶۰۲مورد بوده است، نیروی انسانی تمام وقت شاغل ۱۹۱۴نفر، جمع دارایی ها ۶۵۰میلیار تومان و گردش مالی ۷۰۰میلیارد تومان بوده است.

زارعی بیان کرد:تعداد ثبت اختراعات داخلی ۱۴و بین المللی ۳مورد بوده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ما صندوق پژوهش و نوآوری را داریم که اقدامات مناسبی در آن صورت می گیرد و می توانیم برای کمک به رشد شرکت ها از این صندوق بهره بگیریم.

زارعی اظهار داشت: بنابراین از نظر من صنعت نسل چهار برای ما فرصت است و در این فرصت دانشگاه کارافرین و پارک های علم و فناوری وظیفه بسیار مهمی دارند چون اساس نسل چهارم صنعت اقتصاد دانش بنیان است.

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران یادآورشد: پایه های اقتصاد دانش بنیان در هر کشورهای در حال توسعه و توسعه یافته  به دانشگاه و صنعت وصل هستند.

منبع: باشگاه‌خبرنگاران

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: