۱۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۸
عضو کمیسیون تلفیق در گفتگو با عیارآنلاین:

افزایش پلکانی قیمت بنزین، ایده صحیحی است

گرمابی با بیان اینکه افزایش تدریجی و پلکانی قیمت بنزین ایده درستی است، گفت: چندین سال است که افزایش قیمت نداشتیم ولی باز هم قیمت را نباید ناگهانی افزایش دهیم باید تدریجی انجام شود.

حمید گرمابی عضو کمیسیون تلفیق در گفتگو با خبرنگار حوزه انرژی عیارآنلاین درباره آخرین تصمیم این کمیسیون پیرامون افزایش حامل‌های انرژی به خصوص بنزین گفت: هنوز عدد و رقمی و برای قیمت بنزین مشخص نشده است و قطعا نماینده ها شرایط را در نظر می گیرند و با توجه به شرایط مردم جامعه تصمیم می گیرند.

وی درباره افزایش قیمت بنزین برای پرمصرف‌ها گفت: افزایش تدریجی پلکانی و به تدریج ایده درستی است. چندین سال است که افزایش قیمت نداشتیم ولی باز هم قیمت را نباید ناگهانی افزایش دهیم باید تدریجی انجام شود. اما این روش مشکلاتی هم دارد که باید آن را در نظر گرفت.

این عضو کمیسیون تلفیق درباره مشکلات طرح سهمیه‌بندی بنزین بیان داشت: یکی از مشکلات این است که دولت کارت سوخت را کنار گذاشته بود برای اجرای طرح سهمیه‌بندی دوباره باید هزینه مجددی انجام شود و کارت‌هایی را برای افراد بدون کارت صادر شود چراکه بدون کارت اصلا  اجرای این طرح امکان پذیر نیست. همچنین این چند نرخی شدن زمینه سواستفاده و رانت را فراهم می‌کند.

وی درباره کاهش قاچاق سوخت همزمان با اجرای سهمیه‌بندی بنزین گفت: هر طرحی نقاط ضعف و قوتش خود را دارد کارتی کردن و سهمیه بندی کردن ولی به هر حال یک راه کوتاه مدتی است طولانی مدت نیست.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: