عضو کمسیون بهداشت:

بی‌توجهی به تخصیص منابع پایدار به طرح تحول سلامت، سیستم بهداشت و درمان را مختل می‌کند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد: بی‌توجهی به تخصیص منابع پایدار به طرح تحول سلامت، سیستم بهداشت و درمان را مختل می‌کند و بنابراین تزریق اعتبارات پایدار به نظام سلامت نه وظیفه وزارت بهداشت؛ بلکه جز وظایف حاکمیت است.

به گزارش عیارآنلاین، بهروز بنیادی افزود: طبق اصول قانون اساسی کشور، یکی از مهمترین وظایف دولت، تامین بهداشت و درمان مردم است و  بر همین اساس، منابع مورد نیاز آن را نیز باید تامین کند و اینگونه نیست که اگر وزارت بهداشت تخصیص منابع را پیگیری کرد، این وظیفه از دوش حاکمیت سلب می شود.

وی با اشاره به تبعات اختصاص پیدا نکردن منابع پایدار به نظام سلامت اظهار کرد: طبعا اگر اعتباراتی مشخص نشود، در سال های آتی با مشکلات عدیده ای مواجه خواهیم بود و در پی آن بیمه ها قادر به پرداخت معوقات خود به دانشگاه های علوم پزشکی، پرستاران، پزشکان و شرکت های دارویی نخواهند بود.

نماینده مردم کاشمر، خلیل آباد و بردسکن در مجلس ادامه داد: منابع مالی پایدار در اختیار نظام سلامت نباشد، پزشک قادر به ارائه خدمات سلامت به مردم نخواهد بود و دارو نیز از دسترس افراد و بویژه بیماران خاص خارج خواهد شد.

به گزارش سلامت آنلاین؛ این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید به نقش مجلس در تخصیص بودجه پایدار به طرح تحول سلامت تصریح کرد: در همین راستا، کمیسیون تلفیق مجلس در تلاش است تا با انجام رایزنی های ضروری، منابع مشخصی را به نظام سلامت اختصاص دهد تا جامعه درگیر بحران های ناشی از کاهش خدمات بهداشتی و درمانی نشود./

منبع: خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: