معاون اجتماعی وزیر بهداشت:

وزارت بهداشت و وزارت جهاد در رابطه با ارتقا محصولات کشاورزی اقدام مشترک می‌کنند

معاون اجتماعی وزیر بهداشت، با اشاره به به تدوین مدل ملی «مسئولیت پذیری و پاسخگویی اجتماعی سازمان ها در حوزه سلامت» گفت: کلیه دستگاه های اجرایی و سازمان ها، موظف شدند اجتماعی شدن برنامه های سلامت را مورد اهتمام ویژه قرار دهند.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر سید محمد هادی ایازی ضمن تشریح آخرین مصوبات پانزدهمین جلسه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی که با حضور رییس جمهوری برگزار شد، گفت: در این نشست مقرر شد که دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی با همکاری کارگروه های تخصصی دبیرخانه و به منظور شناسایی دستگاه های برتر در حوزه سلامت نسبت به تدوین مدل ملی” مسئولیت پذیری و پاسخگویی اجتماعی سازمان برای سلامت ” بعد از ابلاغ مصوبه، اقدام و پس از تایید وزیر بهداشت همه ساله در قالب مجمع سلامت و تحت عنوان جشنواره اجرا نماید.

وی با اشاره به تقدیر از برگزیدگان در عملکرد سلامت محوری، استانداران، فرمانداران، بخشداران و شهرداران بطور سالیانه در مجمع سلامت، گفت: در این نشست مصوب شد که وزارت بهداشت در راستای تحقق سیاستهای حقوق شهروندی بدون هیچ گونه محدودیتی نسبت به ارائه انواع خدمات سلامتی مورد نیاز جامعه از جمله” خدمات بهداشت باروری” با رعایت حریم خصوصی و حفظ محرمانگی اطلاعات بیماران و نهادینه سازی فرهنگ آن در واحد های ارائه خدمات سلامت اقدام کند.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت در ادامه تصریح کرد: وزارت بهداشت با هماهنگی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مشارکت وزارت ارتباطات و فناوری ضمن تشکیل کمیته فنی ذیل دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غدایی ملزم شد که نسبت به ” بررسی روند ها، فرصت ها و تهدیدهای ورود فناوری های دیجیتال در حوزه سلامت” اقدام کند.

به گفته دکتر ایازی، در بخش دیگری از این مصوبات آمده است که به منظور کاهش میزان آلاینده ها و باقی مانده سموم و آفت کش ها در محصولات کشاورزی، وزارت جهاد کشاورزی موظف است با همکاری وزارت بهداشت نسبت به اجرای طرح راهبردی ” ارتقا سلامت هشت محصول کشاورزی” به عنوان برنامه ملی مشترک طی یک دوره چهارساله اقدام شود.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت، تاکید بر بهره گیری از قابلیت کلیه ساختارها و نهادهای اجتماعی از جمله سمن ها با وزارت بهداشت را از دیگر موضوعات مطرح شده اعلام کرد و گفت: به منظور اطلاع رسانی و ارتقاء سواد سلامت با تاکید بر امنیت غذایی و بیماری های غیرواگیر طی یک برنامه جامع از این ظرفیت ها باید استفاده شود.

دکتر ایازی در پایان خاطرنشان کرد: از آنجا که جایگاه سلامت به عنوان یکی از اجزای مهم حقوق شهروندی به شمار می رود، کلیه دستگاه های اجرایی  و سازمان ها، موظف شدند که در قالب انعقاد تفاهم نامه همکاری با وزارت بهداشت با تاکید بر پیشگیری از بیماری های غیرواگیر، اجتماعی شدن برنامه های سلامت را مورد اهتمام ویژه قرار دهند.

منبع: سلامت آنلاین

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: