مشاور مدیرعامل شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران:

امسال به‌منظور تنظیم بازار، ذخایر استراتژیک شکر از تولید داخلی تامین می‌شود

مشاور مدیرعامل و مدیر زنجیره راهبری تأمین شکر شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران، از تصمیم و سیاستگذاری برای تأمین و حفظ ذخایر استراتژیک شکر کشور در سال‌جاری از محل تولیدات کارخانجات چغندری خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، علیرضا فیاضی گفت: به منظور حمایت از تولیدات داخلی و حفظ ذخایر استراتژیک شکر کشور، بخشی از شکر سفید استاندارد محصول تولیدی سالجاری کارخانجات چغندری را با قیمت مصوب خریداری کند.
وی با بیان این که این تصمیم در راستای حمایت از تولیدات داخلی و به منظور تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اتخاذ شده است، از کارخانجات تولیدی قند چغندری خواست تا مشخصات محصول تولیدی و درخواست فروش خود را به اداره کل هماهنگی خریدهای داخلی شرکت ارائه و تحویل دهند.
به گفته وی، کارخانجات متقاضی فروش می‌توانند از تاریخ انتشار این فراخوان به مدت یک هفته، درخواست فروش و مشخصات کالای خود را به اداره کل هماهنگی خریدهای داخلی شرکت مادرتخصصی بازرگانی دولتی ایران ارائه دهند.

بر اساس این گزارش، با اقدام دولت تدبیر و امید، تولید شکر در سال زراعی امسال به یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن رسید در حالی که سال قبل از آن، میزان تولید یک میلیون و ۱۰۰ هزارتن بود که رشد ۵۰ درصدی را نشان می دهد و منجر به برگزاری جشن ملی تولید شکر در مردادماه سال ۹۶ شد.
طبق آمارها به ازای هر مترمکعب آب در سال ۱۳۸۱ حدود ۱۲۰ گرم شکر تولید می شد که این میزان در سال ۱۳۹۰ به ۴۳۷ گرم و سال ۹۵ به ۶۰۰ گرم رسید.
این درحالیست که مصرف شکر در ایران ٢ تا ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تن در سال است.
طی سال های گذشته ۳۰۰ هزار تن شکر جهت ذخایر استراتژیک وارد کشور می شد که برای حمایت از تولید داخلی به دستور وزیر جهاد کشاورزی دولت یازدهم این میزان به ۱۵۰ هزار تن کاهش یافته است.
سرانه مصرف شکر هر ایرانی بین ۲۶ تا ۳۰ کیلوگرم است.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: