۱۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۸

موفقیت صنایع هوایی اندونزی با هواپیمای ملی

جدیدترین هواپیمای مسافری بومی‌سازی شده اندونزی N-219 در آینده‌ای نزدیک اولین پرواز خود را تجربه خواهد کرد این هواپیمای ۱۹ نفره قابلیت طی مسافت تا ۱۵۰۰ کیلومتر را دارد که موفقیتی بزرگ در صنایع هوایی این کشور محسوب می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، جدیدترین هواپیمای مسافری بومی‌سازی شده اندونزی N-219 در آینده‌ای نزدیک اولین پرواز خود را تجربه خواهد کرد. موفقیتی که سبب تقویت صنایع تقویت صنایع هوایی کشور اندونزی خواهد شد. البته برای رقابت در فضای بین‌المللی هنوز چالش‌های بسیاری پیش روی دارد اما نکته حائز اهمیت عزم ملی این کشور برای حضور مؤثر در حوزه صنایع هوایی است. همچنین با توسعه زیرساخت‌های صنایع هوایی قدمی مؤثر در جهت کاهش وابستگی به کشورهای غربی تأمین‌کننده تجهیزات هواپیما برداشته می‌شود.

شروع از هیچ!
در اوایل سال ۱۹۷۶ مهندس بازنشسته اندونزیایی به نام یوسف حبیبه که در صنایع هوایی آلمان مشغول به کار بود به وطن خود بازمی‌گردد و با پایه‌گذاری صنایع هوایی اندونزی گامی مهم در جهت پیشرفت این حوزه برداشته می‌شود. این شرکت در سال ۱۹۹۵ توانست اولین هواپیمای۵۰  نفره توربوپراپ خود N-250  را به پرواز دربیاورد و پس از تائید گواهینامه هواپیما به دلایل بحران اقتصادی و سیاسی ادامه پروژه با مشکل مواجه شد و تنها ۲ فروند از آن ساخته شد.

هواپیمای منطقه‌ای، آینده‌ی آسیا و اقیانوسیه

هواپیماهای توربوپراپ سبک برای مسافت‌های تا km 1500 کاربرد دارند و در دهه‌ی اخیر به دلیل توسعه زیرساخت‌های حمل نقلی در بخش ریلی و جاده‌ای از تولید آن کاسته شده است. اما در همین بازه زمانی حوزه آسیا و اقیانوسیه به دلیل حجم بالا و عموماً پهنه‌های زیاد سرزمینی استفاده از این هواپیماها همچنان رو به رشد است. پیش‌بینی‌های IATA  نشان می‌دهد بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۳۵ تولید هواپیماهای توربوپراپ منطقه‌ای تا ۵۵% افزایش خواهد یافت . ازاین‌رو صنایع هوایی اندونزی مانند بسیاری از کشورهای دیگر نظیر چین، افریقای جنوبی و هند اقدام به توسعه این هواپیماها کرده‌اند.

این هواپیمای N-219  که جز هواپیماهای توربوپراپ محسوب می‌شود دارای دو موتور KW 630 است که توانایی حمل ۱۹ مسافر را داراست . این هواپیما که جز هواپیماهای بال بالا محسوب می‌شود توانایی استفاده در کاربری‌های متفاوتی را دارد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: