تفاهم نامه همکاری پژوهشکده مطالعات فرهنگی اجتماعی و دانشگاه پاریس با هدف توسعه روابط و مناسبات علمی امضا شد

تفاهم‌نامه همکاری میان پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دانشگاه پاریس ۱۳ با هدف توسعه روابط و مناسبات علمی در محل این دانشگاه به امضای رئیسان این دو موسسه علمی رسید.

به گزارش عیارآنلاین، حسین میرزایی و ژان پیر آستروک در دیدار برای امضای تفاهم‌نامه همکاری با هدف توسعه روابط و مناسبات علمی به بررسی نهایی راهکارهای گسترش همکاری های دو مرکز در زمینه های مختلف از جمله برگزاری دوره های مشترک و طرح های آموزشی و پژوهشی مشترک، تبادل دانشجو و فرصت های مطالعاتی و تحقیقاتی پرداختند و پس از آن، تفاهم نامه و برنامه عمل یک ساله را امضا کردند.
در این دیدار که سیدابوالحسن ریاضی معاون سازمان امور دانشجویان و معاونان دانشگاه پاریس ۱۳ و مشاور بین الملل پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی حضور داشتند، توافق شد در نخستین مرحله و با همکاری سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، در قالب قراردادی تبادل تعدادی از دانشجویان دو کشور در حوزه علوم انسانی و اجتماعی به صورت فرصت مطالعاتی کوتاه مدت در دستور کار قرار گیرد و برگزاری دوره های مشترک میان طرفین در سال آتی تحقق پذیرد.
دانشگاه پاریس ۱۳ به عنوان یکی از دانشگاه های زیرمجموعه سوربن سیته و از اعضای کنسرسیوم دانشگاهی پاریس، با ۲۴ هزار دانشجو و هزار و دویست عضو هیات علمی در شمال پاریس قراردارد.
همچنین میرزایی، ریاضی و شاکری در بازدیدی جداگانه با معاون بین‌الملل دانشگاه پاریس ۳ و نماینده اینالکو مذاکره کردند.
در این دیدار مسئولان فرانسوی ضمن اشاره به دوره های مشترک خود با دانشگاه های ایران، از برگزاری دوره های مشترک تخصصی در حوزه ماموریت پژوهشکده استقبال کردند.

منبع:ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: