شریعتمداری : در حوزه صادرات نیازمند تحول هستیم

وزیر صنعت، معدن و تجارت: در حوزه صادرات نیازمند تحول هستیم.

به گزارش عیارآنلاین، محمد شریعتمداری در پایان نشست کمیسیون اقتصادی مجلس در جمع خبرنگاران افزود: در گذشته نه چندان دور با تأسیس سازمان توسعه تجارت ایران، قانونمندی های بخش غیردولتی و سازمان توسعه ای را در آنجا حاکم کرده بودیم که تغییرات ایجاد شده در گذر زمان موجب شد این سازمان به جایگاه صد درصد دولتی و بدون انعطاف پذیری برگشت از این رو این ساختار باید متحول شود.

وی با اشاره به مشکلات و مسائل مطرح شده بر سر راه جهش صادراتی کشور در کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در این نشست تا حدودی معلوم شد که برخی از امتیازها، مشوق ها و حمایت ها از صادرات در سال های گذشته تا امروز رنگ باخته و در این زمینه با محدویت هایی مواجه هستیم.

شریعتمداری افزود: اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس با اشرافی که داشتند پیشنهادهای ارزشمندی را درباره جهش صادراتی کشور برای الحاق به لایحه بودجه ارائه کردند.

وی گفت: اگرچه ما به عنوان مجموعه ای از دولت از لایحه بودجه تقدیمی هیئت وزیران به مجلس دفاع کردیم اما پیشنهادهای سازنده رؤسای اتاق ها با تأیید کمیسیون اقتصادی مجلس بویژه در زمینه هایی که نیازمند صدور برخی از احکام است و در منابع بودجه دستکاری قابل ملاحظه ای نمی کند مطرح شد و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس در این باره به جمع بندی رسیدند که امیدواریم به این ترتیب جهش در صادرات کشور حاصل شود.

منبع: صداوسیما

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: