معاون کیفیت سایپا: مجوز شماره گذاری محصولات سایپا تا دی ماه ۱۳۹۷تمدید شد

معاون کیفیت سایپا گفت: این گروه خودروسازی توانست مجوز شماره گذاری خودروهای تولیدی را تا آغاز دی ماه ۱۳۹۷ مطابق با استانداردهای موجود برای تولید در سال آینده تمدید کند.

به گزارش عیارآنلاین، «داریوش گل محمدی» افزود: این شرکت موفق به اخذ تمدید مجوز شماره گذاری خودروهای تولیدی شامل سراتو، چانگان ۳۵CS، ساینا دنده ای، تیبا صندوقدار، تیبا ۲، سایپا ۱۱۱، سایپا ۱۳۱، سایپا ۱۳۲ و آریو تا اول دی ماه ۱۳۹۷ براساس استانداردهای ۶۲ گانه موجود سازمان ملی استاندارد شد.
وی خاطرنشان کرد: آزمون های COP از سال ۱۳۹۰ به تایید هیات وزیران رسیده و از همان سال نیز جزو الزام هایی است که خودروسازان باید هر ساله این آزمون ها را انجام دهند تا بتوانند مجوز شماره گذاری خودروهای تولیدی را تمدید کنند.
گل محمدی اظهار داشت: علاوه بر ۱۰۷ آزمون- محصول، ۲۴ فرآیند ارزیابی از خطوط تولید شرکت سایپا به تایید رسیده و ۳۷ قطعه نیز از نظر شمول استانداردهای اجباری تحویل شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد شده است.
وی گفت: تست هایی که امسال در شرکت سایپا داخلی سازی شده شامل آزمون توان موتور، تست EMC و تست نصب کمربند ایمنی پیش کشنده است که این سه تست برای نخستین بار با نظارت سازمان های نظارتی و با کمک شرکت های دانش بنیان داخلی انجام شده که با اطمینان بیشتر و هزینه کمتر در راستای اقتصاد مقاومتی صورت گرفته است.
معاون کیفیت سایپا ادامه داد: از سال آینده همه خودروهای تولیدی و وارداتی باید استانداردهای جدیدی را پاس کنند که ۶۲ استاندارد از اول دی ماه ۱۳۹۶ اجباری است و ۲۳ استاندارد نیز از اول دی ماه ۱۳۹۷ به استانداردهای اجباری خودروها اضافه می شود.

** پراید
این مسوول درباره خودرو پراید گفت: چنانچه سیاست های سازمان مبنی بر پاس کردن استانداردهای ۸۵ گانه توسط این خودرو باشد و بودجه لازم اختصاص یابد، آمادگی داریم فرآیندهای ارتقای پراید مطابق با این استانداردها را فراهم کنیم.
گل محمدی یادآوری کرد: تا اول دی ماه ۱۳۹۷ مجوز شماره گذاری و فروش محصولات گروه ایکس ۱۰۰ یا خانواده پراید را داریم و برای گروه ایکس ۲۰۰ یا خانواده تیبا برنامه های ارتقا مطابق استانداردهای جدید دیده شده است.
به گزارش ایرنا، پیشتر رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: باهدف افزایش استانداردهای ملی در صنعت خودرو، تجدید نظر در استانداردهای خودرویی آغاز شده که بر این اساس، تعداد استانداردهای اجباری این صنعت از ۵۱ مورد کنونی به ۸۲ مورد افزایش خواهد یافت.
به گفته «نیره پیروزبخت»، خودروهایی که تا ابتدای دی ماه سال ۱۳۹۷ نتوانند ۸۳ استاندارد خودرویی مصوب را بگذرانند، به ناچار از خطوط تولیدی خارج خواهند شد.

منبع:ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: