عضو کمیسیون تلفیق بودجه در گفتگو با عیارآنلاین:

با افزایش ۳۰۰ درصدی حقوق پزشکان در طرح تحول سلامت مخالفم

شهباز حسن پور با بیان اینکه باید در نحوه عملکرد طرح تحول سلامت تغییرات اساسی صورت گیرد، گفت: ضمن احترام به نظرات وزارت بهداشت و درمان اما با افزایش صورت گرفته سیصد درصدی حقوق پزشکان مخالفم

شهباز حسن پور، نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با پایگاه خبری- تحلیلی عیارآنلاین پیرامون بودجه سال ۱۳۹۷ گفت: در رابطه با بودجه سال ۱۳۹۷ ابهامات جدی وجود دارد و ما باید در هر قانون و برنامه‌ای که می‌نویسیم، اصل و اساس بحث رضایت‌مندی عامه مردم باشد، زیرا وظیفه نماینده این است که برای مصالح کشور و آینده فرزندان مملکت در کنار شفافیت قانون رضایت‌مندی مردم نیز ملاک قرار بگیرد.

وی افزود: باید ما از حضور کارشناسان دانشگاه، حوزه، اتاق بازرگانی، اتاق اصناف، اتاق تعامل و همه‌ی صاحب‌نظران در بحث برنامه پیشنهادی دولت به‌وسیله بودجه نظرخواهی کنیم.

در بحث یارانه‌ها باید حمایت از تولید در سرلوحه کار باشد

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ با اشاره به ضروت محدویت واردات کالاهای مشابه داخلی، گفت: در بحث یارانه‌ها باید حمایت از تولید در سرلوحه کار باشد، مثلاً در تمام واردات سال ۱۳۹۷ هیچ استثنایی را قائل نشویم که رانتی برای عده‌ای وجود نیاید، هر کالایی وارد کشور شود چه این کالا توسط افراد رسمی چه غیررسمی باشد چه از طریق بازارچه‌های مرزی چه از طریق گمرک‌های کشور باشد یا از طریق کالاهای همراه مسافر، باید روی کالاها عوارضی بسته شود که در اختیار دولت هم قرار نگیرد در اختیار یکی از صندوق‌های حمایت از تولید کننده‌ها به‌صورت مستقیم قرار بگیرد.

با افزایش صورت گرفته سیصد درصدی حقوق پزشکان مخالفم

حسن پور ادامه داد: ما بحث سلامت را از یک درصد ارزش‌افزوده تعمیمی کرده و  باید به همان روال پیش برود و باید تغییرات اساسی در نحوه عملکرد طرح تحول سلامت داشته باشیم و ضمن احترام به نظرات وزارت بهداشت و درمان اما با اینکه به یک دفعه سیصد درصد حقوق پزشکان را افزایش دادند، مخالفم.

وی در پایان با اشاره به لزوم افزایش شفافیت و تجدیدنظر در نحوه ارائه خدمات طرح تحول سلامت، خاطر نشان کرد: در نحوه ارائه خدمات سلامت بایستی تجدیدنظر و شفاف شود. در هر جای دنیا که شما بروید خدمات لوکس را به همه‌ی افراد به‌صورت رایگان نمی‌دهند. مثلا پروتز زانو که هرکجا شما می‌خواهید بروید یکی دو سال باید در نوبت باشید، اینجا به‌صرف داشتن یک آشنا در بیمارستان به‌صورت خارج از نوبت و داشتن پول هنگفت کارتان انجام می‌شود.

 

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: