عضو هیئت رئیسه کمسیون بهداشت:

اگر تخصیص بودجه برای وزارت بهداشت با وضعیت فعلی پیش رود طرح تحول سلامت با شکست مواجه می‌شود

عضوهیات رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از بررسی بودجه حوزه سلامت در لایحه سال ۹۷ با حضور وزیر بهداشت در نشست امروز این کمیسیون خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، یعقوب شیویاری در تشریح نشست امروز ( یک شنبه، ۳ دی ماه ) کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از بررسی تبصره های ارجاعی  لایحه بودجه سال ۹۷ در نشست امروز خبر داد و گفت: امروز با حضور وزیر بهداشت بودجه پیشنهادی این دستگاه مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه وزیر بهداشت از میزان بودجه پیشنهادی وزارت بهداشت در لایحه سال ۹۷ به شدت انتقاد داشت، تصریح کرد: بر اساس اظهارات ایشان بخشی از بودجه وزارت بهداشت در سال گذشته محقق نشد و بر اساس قانون از ۱۰ درصدی هدفمندی یارانه ها مبلغ اندکی اختصاص یافت و از سویی از بابت یک درصد ارزش افزوده و عوارض دخانیات نیز مبلغی به این وزارت خانه اختصاص نیافت.

وی ادامه داد: وزیر بهداشت بر این باور بود که اگر تخصیص بودجه برای وزارت بهداشت به وضعیت فعلی پیش رود طرح تحول سلامت با شکست مواجه می شود و این موضوع شایسته نظام و مردم نیست.

این نماینده مردم در مجلس دهم از حضور رییس و معاون بیمه سلامت در نشست امروز خبر داد و افزود: وزیربهداشت معتقد بود مبلغ پیش بینی شده برای بیمه سلامت در لایحه بودجه ۹۷ محقق نخواهد شد و به طورحتم با کسری بودجه مواجه خواهد شد؛ البته معاون درمان تامین اجتماعی نیز با حضور در این نشست از کمبود بودجه انتقاد داشت؛در این رابطه اگر ردیف هایی که از بابت فروش و واردات سیگار، یک درصد ارزش افزوده و ۱۰ درصد یارانه ها محقق شود بخشی از مشکلات وزارت بهداشت حل می شود.

شیویاری با یادآوری اینکه بخش عمرانی حوزه بهداشت و درمان امسال با کسری ۴۰ درصدی بودجه مواجه خواهد داشت،تصریح کرد: نزدیک به ۲۹ هزار میلیارد از بودجه عمومی برای وزارت بهداشت در لایحه بودجه ۹۷ پیش بینی شده است.

نماینده مردم میانه در مجلس دهم،با بیان اینکه پیشنهادات برخی نمایندگان در مورد لایحه بودجه مورد بررسی قرار گرفت،افزود: به عنوان مثال در مورد توسعه و ساخت سوله های هلال احمر در نشست امروز بحث و گفت و گو شد در این رابطه در گذشته مبلغی برای تهیه هلی کوپتر و بخشی نیز برای ساخت سوله ها در نظر گرفته می شد که نمایندگان پیشنهاد کردند تعداد سوله ها افزایش یابد.

عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:همچنین پیشنهاد شد پزشکانی که در بخش دولتی فعالیت می کنند؛شیفت عصر نیز بتوانند در بخش خصوصی مشغول شوند؛اما به دلیل اینکه  این پیشنهاد با قانون برنامه ششم مغایرت داشت مورد موافقت برخی نمایندگان قرار نگرفت.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: