۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۱
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفت‌وگو با عیارآنلاین:

کاهش بودجه خرید تضمینی گندم در خودکفایی آن تاثیر منفی دارد

داودی با بیان اینکه کاهش بودجه خرید تضمینی گندم در خودکفایی آن تاثیر گذار خواهد بود گفت: به عنوان عضو کمیسیون کشاورزی مجلس معتقدم، در کل بودجه ۹۷ چه در بخش حمایت‌های نظیر خرید تضمینی همچون گندم و چه در بخش‌های نظیر کنترل بیماری‌های دامی متاسفانه تصمیمات خوبی گرفته نشده است و با نیازهای موجود همخوانی ندارد.

یوسف داودی، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه کشاورزی عیارآنلاین، پیرامون کاهش بودجه خرید تضمینی گندم در سال زراعی ۹۷ گفت: به عنوان عضو کمیسیون کشاورزی می‌گویم در کل بودجه ۹۷ چه در بخش حمایت‌های نظیر خرید تضمینی همچون گندم و چه در بخش‌های نظیر کنترل بیماری‌های دامی متاسفانه تصمیمات خوبی گرفته نشده است و با نیازهای موجود همخوانی ندارد.

وی ادامه داد: سال گذشته با بودجه‌ای که به این بخش اختصاص داده شده بود، مشکلات بسیاری در بحث پرداخت مطالبات و بدهی‌های گندم‌کاران داشتیم. امسال که این بودجه کاهش یافته است قطعا این مشکلات دو چندان خواهد شد.

داودی پیرامون اقدامات مجلس  پیرامون این موضوع گفت:  ما در کمیسیون تلفیق تلاش خواهیم کرد که این موضوع را مطرح کنیم تا بتوانیم وضعیت فعلی را بهبود ببخشیم.

نماینده مردم سراب با بیان اینکه کاهش بودجه خرید تضمینی گندم در خودکفایی آن تاثیر گذار خواهد بود گفت: تولید گندم در سال زراعی ۹۶ کاهش چشمگیری نسبت به سال قبل داشت و دولت باید این موضوع را در نظر می‌گرفت؛ چراکه با تداوم این وضعیت در خودکفایی گندم به مشکل بر خواهیم خورد.

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: