عضو کمیسیون تلفیق بودجه 97 در گفتگو با عیارآنلاین:

مجلس نظر مثبتی مبنی بر افزایش ۵۰ درصدی قیمت بنزین ندارد

شرفی عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ گفت: مجلس درباره افزایش ۵۰ درصدی قیمت بنزین نظر مثبتی ندارد. البته بحث هدفمندی یارانه‌ها نیز وجود دارد که باید اجرایی شود. اما افزایش قیمت بنزین لایحه بودجه ۹۷ موجب فشار دوسویه به مردم خواهد شد که مجلس نسبت به این موضوع نظر مثبتی ندارد.

به گزارش عیارآنلاین، شرفی عضو کمیسیون انرژی و تلفیق بودجه ۹۷ در گفتگو با خبرنگار حوزه انرژی عیارآنلاین گفت: مجلس نسبت به افزایش قیمت حامل‌های انرژی مخصوصا بنزین نظرمثبتی ندارد.

عضو کمیسیون انرژی و تلفیق بودجه ۹۷ ادامه داد: البته بحث هدفمندی یارانه‌ها نیز وجود دارد که باید اجرایی شود. قرار است از طرفی حامل‌های انرژی افزایش پیدا کند و از سوی دیگر تعداد بالایی از یارانه بگیران حذف شود که این موجب فشار دوسویه به مردم و کوچک‌تر شدن سبد خانوار می‌شود.

وی افزود: متاسفانه دولت در جاهای دیگری دچار کمبود بودجه شده و با افزایش قیمت‌ها و کاهش یارانه بگیران می‌خواهد آن را جبران کند.

وضعیت پالایشگاه ستاره خلیج فارس نامشخص است

شرفی درباره آخرین وضعیت پالایشگاه ستاره خلیج فارس گفت: در دو سال اخیر چندباری درباره پالایشگاه ستاره خلیج فارس بررسی‌ها و پیگیری‌هایی انجام داده‌ایم اما هنوز به نتیجه دقیق نرسیده‌ایم همچنین درباره زمان دقیق بهره‌برداری کامل این پالایشگاه از مسئولان وزارت نفت نیز پاسخ کاملی دریافت نکرده‌ایم.

وی در ادامه بیان داشت: متاسفانه هنوز دلیل دقیق عدم پیشرفت این پروژه مشخص نشده و هنوز ما و مسئولان مربوطه متوجه ایراد اصلی و مشکل اساسی آن نشده‌ایم چرا که بررسی‌های کارشناسی ما با بررسی‌های مسئولان همخوانی ندارد.

عضوکمیسیون انرژی در پایان درباره آخرین زمان بهره‌برداری از این پالایشگاه گفت: تاکنون مسئولان در دو سال اخیر تاریخ‌های متفاوتی را برای بهره‌برداری کامل این پالایشگاه اعلام کرده‌اند اما متاسفانه هنوز محقق نشده است حتی خود من چند باری در مصاحبه‌ها تاریخ‌هایی را اعلام کردم. الان از اعلام نظر دقیق دراین‌باره دوری می‌کنم چراکه این پالایشگاه وضعیت نامشخصی دارد و نمی‌توان نظر قطعی داد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: