۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۸
با حمایت دولت از کشاورزان محقق شد

رکورد ۱۴۰ میلیون تن برداشت غلات در روسیه شکسته شد

رئیس جمهور روسیه گفت: روسیه تبدیل به بزرگترین کشور صادرکننده غلات در جهان شده است و هر ساله صادرات غلات افزایش می یابد به طوری که (به دلیل حجم بالای آن) مایه سرافرازی ما شده است و به نوعی در این زمینه در جهان رهبری می کنیم.

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از خبرگزاری روسیه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در کنفرانس خبری سالانه خود گفت: روسیه تبدیل به بزرگترین کشور صادرکننده غلات در جهان شده است.

وی افزود: هر ساله صادرات غلات افزایش می یابد به طوری که (به دلیل حجم بالای آن) مایه سرافرازی ما شده است و به نوعی در این زمینه در جهان رهبری می کنیم.

به گفته پوتین انتظار می رود تا پایان سال ۲۰۱۷، روسیه ۱۳۰٫۵ میلیون تن غلات تولید کند.
وی گفت تصمیم دارد تا با اختصاص یارانه به حمل و نقل ریلی محصولات کشاورزی به کشاورزان این کشور برای تولید بیشتر غلات کمک کند.
پوتین افزود: ما مطمئنا با اختصاص یارانه به این بخش موافقت خواهیم کرد هر چند من نمیتوانم بگوییم این تصمیم نهایی است یا خیر، ولی هر چه است باید این کار انجام شود تا ما شاهد نتایج آن باشیم.
وی گفت: این موضوع مربوط به حمل و نقل به طور عام و صادرات محصولات کشاورزی به طور خاص است.
رئیس جمهور روسیه خاطر نشان کرد: بدون شک تولید کنندگان غلات به حمایت های دولتی نیازمندند و این کار را ما می توانیم با روش های مختلف و استفاده از تسهیلات دولتی به اجرا در بیاوریم.
آرکای دورکوویچ، معاون نخست وزیر روسیه نیز پیشتر گفته بود دولت پیش نویس طرحی را برای جبران بخشی از هزینه های حمل ونقل ریلی کشاورزان که نزدیک به بنادر نیستند را فراهم کند، همچنین این امکان برای این کشاورزان فراهم شده تا ۳ میلیون تن از غلات خود را به سایر کشورهای جهان صادر کند.
پیش از این، وزارت کشاورزی روسیه گزارش داده بود که برداشت محصول در این کشور در سال ۲۰۱۷ ممکن است حداقل به ۱۳۰٫۵ میلیون تن برسد.
اما در حال حاضر کشاورزان روسی به سمت ثبت رکورد بی سابقه ۱۴۰ میلیون تن تا پایان سال پیش می روند. با این وجود کارشناسان تخمین زده اند تولید غلات در این کشور در بالاترین حد خود به ۱۳۳ میلیون تن برسد.
تولید این حجم از غلات در روسیه، حتی رکورد دوران اتحادیه جماهیر شوروی در سال ۱۹۷۸ را هم شکسته است. تولید غلات روسیه آن زمان حدود ۱۲۷ میلیون تن بود.

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: