۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۲
استاندار سابق سیستان و بلوچستان در گفتگو با عیارآنلاین:

تزریق دو میلیارد دلار به خط‌آهن چابهار سرخس منجر به رشد منطقه می‎شود

علی اوسطی هاشمی با اشاره به اولویت اتصال ریلی چابهار به سرخس گفت: از وزیر اقتصاد خواسته شد که دو میلیارد دلار از ظرفیت ۵۴ میلیاردی دولت در جذب سرمایه خارجی به خط ریلی چابهار سرخس تزریق شود، تا با اتمام این پروژه یک فرصت بزرگ اقتصادی برای کشور به وجود آید.

علی اوسطی هاشمی استاندار سابق سیستان و بلوچستان در گفت‌و‌گو با عیارآنلاین پیرامون نقش کریدور اتصال چابهار به زاهدان و همچنین بحث کریدور چابهار سرخس، گفت: در پروژه اتصال چابهار به سرخص حدود ۲۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌ایم و این میزان پیشرفت در خط ۱۵۰۰ کیلومتری کم نیست، باید بپذیرید که آن فشاری که دولت نهم و دهم در انسداد اقتصادی در کشور ایجاد کرد به این راحتی قابل خارج شدن نیست.

وی در ادامه گفت: الان برجام پشتوانه خوبی ایجاد کرده است و هندی‎ها برای یک و نیم میلیارد دلار سرمایه گذاری روی خط اعلام آمادگی کرده است.

استاندار سابق سیستان و بلوچستان یادآور شد: طبق پیگیری‌های انجام شده، ۵۴ میلیارد دلار دولت توانسته در این مدت سرمایه خارجی جذب کند من با وزیر اقتصاد صحبتی داشتم که اگر یک یا دو میلیارد به این خط تزریق شود می توانیم به عنوان سرمایه منطقه ای استفاده کنیم و تا اتمام این پروژه یک فرصت بزرگ اقتصادی برای کشور به وجود آید.

علی اوسطی هاشمی افزود: هند با وجود چین در منطقه و همچنین آینده اقیانوسی که به نام خودش است (اقیانوس هند) می داند که جا پا پیدا کردن در چابهار و بندر چابهار، می‌تواند برای این کشور بسیار حائز اهمیت باشد ولی در حال حاظر هند در پیشبرد پروژه کند است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: