نایب رئیس کمسیون بهداشت:

برآورد کمسیون بهداشت این است که در سال آینده پزشک خانواده میتواند اجرایی شود

نائب‌رئیس کمیسیون بهداشت گفت: برآورد کمیسیون این است که با توجه به پیش‌بین ۲ هزار میلیارد تومان بودجه در لایحه سال ۹۷ طرح پزشک خانواده سال آینده می‌تواند اجرایی شود.

به گزارش عیارآنلاین، محمدحسین قربانی نائب‌رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با اشاره به بررسی بحث منابع مالی حوزه سلامت در نشست امروز کمیسیون با حضور مسئولان وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجه، گفت: آنچه در ذیل بحث بودجه امروز مورد توجه است پیش‌بینی منابع مالی حوزه سلامت و هم نظارت بر روی آن است.

وی از بدهی‌ها، معوقات پرسنل، بحث‌های مربوط به تغذیه، داروخانه‌ها، پخش و تولید دارو به عنوان دغدغه‌های مورد بحث در جلسه امروز کمیسیون بهداشت نام برد و اظهار داشت: اعضای کمیسیون تاکید داشتند که باید منافع اجرای طرح تحول سلامت مشخص شده و این طرح کاملا در چارچوب قانون اجرا شود.

قربانی گفت: اعضای کمیسیون بهداشت در نشست امروز به مسئولان وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجه تاکید کردند که طرح پزشک خانواده باید در سراسر کشور اجرا شود و اجرای آن صرفا در دو استان کافی نیست.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس عنوان داشت: برآورد کمیسیون بهداشت این است که با توجه به پیش‌بین ۲ هزار میلیارد تومان بودجه در لایحه سال ۹۷ طرح پزشک خانواده سال آینده می‌تواند اجرایی شود.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: سؤال ۴ نماینده مجلس از وزیر بهداشت هم به علت سفر آقای قاضی‌زاده هاشمی به خارج از کشور امروز مطرح نشد.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: