در جلسه شورای فرهنگی اجتماعی زنان مقرر شد مجلس تمهیداتی را برای اجرای قانون تسهیل ازدواج فراهم آورد

هشتصد و نهمین جلسه شورای فرهنگی ـ اجتماعی زنان و خانواده با ریاست زهرا آیت‌اللهی و اعضای شورا و با حضور تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار گردید. پس از طرح نظرات و پیشنهادات اعضا و نمایندگان مجلس پیرامون موضوع سن ازدواج دختران مقرر شد که به جای بالا بردن سن ازدواج و تغییر قانون، سایر قوانین حمایتی از زنان در خانواده مورد تأکید و پیگیری قرار گیرد و با توجه به اینکه آمار دختران ازدواج نکرده رو به افزایش است، مجلس شورای اسلامی تمهیداتی را برای اجرای قانون تسهیل ازدواج فراهم آورد.

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از روابط عمومی شورای  فرهنگی ـ اجتماعی زنان و خانواده، هشتصد و نهمین جلسه شورای فرهنگی ـ اجتماعی زنان و خانواده با ریاست زهرا آیت‌اللهی و اعضای شورا و با حضور تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار گردید.

در این جلسه که «بررسی سن ازدواج دختران» در دستور جلسه قرار داشت ابتدا محزون گزارش کاملی از وضعیت خانواده و نرخ ازدواج و طلاق و آمار ازدواج و طلاق زنان زیر ۱۵ سال را ارائه کرد.
سپس پروانه سلحشوری رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با استقبال از تشکیل این جلسه، تبادل نظر در موضوعات زنان و خانواده را در سطح بالای مدیریتی و نخبگانی راه حل مشکلات و مسائل زنان اعلام کرد.
در ادامه ارتباط بین ازدواج دختران زیر ۱۵ سال و وضعیت سلامت آنان در روابط زناشویی و سلامت مادر و فرزند در صورت بارداری توسط متخصص زنان و زایمان طرح و مورد بررسی قرار گرفت.
بانو زهره صفاتی صاحب نظر در مسائل فقهی و نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی در شورای فرهنگی ـ اجتماعی زنان و خانواده نیز سن ازدواج دختران را از بعد فقهی تشریح نموده و نماینده قوه قضائیه از دیدگاه حقوقی موضوع را مورد بررسی قرار داد.
پس از طرح نظرات و پیشنهادات اعضا و نمایندگان مجلس پیرامون موضوع سن ازدواج دختران مقرر شد که به جای بالا بردن سن ازدواج و تغییر قانون، سایر قوانین حمایتی از زنان در خانواده مورد تأکید و پیگیری قرار گیرد و با توجه به اینکه آمار دختران ازدواج نکرده رو به افزایش است، مجلس شورای اسلامی تمهیداتی را برای اجرای قانون تسهیل ازدواج فراهم آورد.

منبع: مهرخانه

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: