رئیس کمیسیون صنایع مجلس:

کارگروه صنایع دریایی تشکیل می شود

به گزارش عیارآنلاین، عزیز اکبریان عصر دوشنبه در جلسه بررسی وضعیت کشتی سازی و صنایع فراساحل بیان داشت: کارگروه صنایع دریایی تشکیل خواهیم داد، موارد مربوط به کشتی سازی منتقل شود تا در بحث اصلاح قوانین و به خصوص قانون توسعه صنایع دریایی را در دستور کار قرار دهیم. وی با بیان اینکه صنعت کشتی […]

به گزارش عیارآنلاین، عزیز اکبریان عصر دوشنبه در جلسه بررسی وضعیت کشتی سازی و صنایع فراساحل بیان داشت: کارگروه صنایع دریایی تشکیل خواهیم داد، موارد مربوط به کشتی سازی منتقل شود تا در بحث اصلاح قوانین و به خصوص قانون توسعه صنایع دریایی را در دستور کار قرار دهیم.

وی با بیان اینکه صنعت کشتی سازی در کشور مظلوم واقع شده است، عنوان کرد: متاسفانه مجموعه های فعال در حوزه دریا حاضر هستند ۱۰ کشتی به کره جنوبی سفارش دهند اما یک کشتی هم به صنایع کشتی سازی داخل کشور سفارش نمی دهند.

اکبریان با اظهار اینکه کشتی سازی ۲۰۰ میلیارد تومان از دولت طلب دارند، اظهارداشت: کشتی سازی در پرداخت حقوق کارگرانش مانده است و باید از این صنعت پولساز حمایت شود و در آینده شاهد رقابت پذیری و رونق این صنعت در کشور باشیم.

وی خاطرنشان کرد: در صنعت دریایی ظرفیت های بسیار قوی داریم و زیرساخت های خوبی آماده کرده ایم اما بهره برداری لازم را نداشته ایم.

منبع: مهر

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: