۲۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۰
معاون توسعه‌مدیریت بنیاد ملی‌نخبگان:

حمایت دولت از بنیاد نخبگان ضعیف بوده و باید توجهات به نخبگان بیشتر شود

معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان گفت: حمایت دولت از بنیاد نخبگان ضعیف بوده و باید توجهات به نخبگان بیشتر و حمایت‌ها افزایش یابد

به گزارش عیارآنلاین، محمد صالح ترکستانی، معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان عصر امروز سه شنبه در آئین تودیع و معارفه رئیس بنیاد نخبگان خراسان‌شمالی اظهارداشت: حمایت دولت از بنیاد نخبگان ضعیف بوده و باید توجهات به نخبگان بیشتر شود و حمایت‌ها افزایش یابد.

وی با اشاره به اهداف و آرمان‌های تعیین‌شده برای این بنیاد در اساس‌نامه افزود: ثمرات بنیاد ملی نخبگان می‌توانست بهتر از این‌ها باشد که خود این یک آسیب است که متأسفانه در گذشته برچسب نخبگی را بسیار آسان به افراد می‌زدند.

ترکستانی، دانشگاه را به‌عنوان پله مهم‌تر در مرحله دوم استعدادیابی عنوان کرد و اظهارداشت: دانش‌آموزی که وارد دانشگاه می‌شود در مرحله دوم قرار گرفته و باید راهکارهای حمایتی افزون‌تری را از آن‌ها انجام داد.

وی با اشاره به طرح شهاب یادآورشد:  باتوجه به تحول بنیادی تلاش شد با اجرای طرح شهاب که همکاری تنگاتنگی با آموزش‌وپرورش دارد، استعدادیابی را انجام دهیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان با تأکید بر فراهم کردن زمینه‌های اثرگذاری بیشتر در حمایت از نخبگان خاطرنشان کرد: متأسفانه حمایت مالی مطلوبی از نخبگان نمی‌شود و باید توجه بیشتری به این موضوع داشت.

وی ادامه داد: مصوبه دولت این است که دستگاه‌های اجرایی با تمام توان در خدمت و همکاری بنیاد ملی نخبگان باشد اما در حال حاضر این زمینه بسیار اندک است.

ترکستانی با اشاره به اهمیت برگزاری مسابقات استارت آپ ها افزود: استارت آپ ها می‌تواند تحولات بسیاری را در کشور ایجاد کند.

گفتنی است؛ در این مراسم از زحمات «محمدباقر مقدسی» تقدیر و «مهدی قاسمی فرد» به‌عنوان رئیس بنیاد نخبگان خراسان‌شمالی معارفه شد

منبع: شبستان

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: