۲۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۳۴
استاندار خوزستان:

تولید نفت تا ۲ سال آینده به ۶میلیون بشکه در روز می‌رسد

استاندار خوزستان گفت: به‌ منظور توسعه منابع دولت، افزایش تولید نفت به ۶ میلیون بشکه در روز تا ۲ سال آینده به طور صد درصد محقق می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، غلامرضا شریعتی امشب در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با اشاره به اعتراض یکی از تولیدکنندگان بخش خصوصی مبنی بر اینکه مشکلات مالی و اعتباری سبب ریزش تعداد شاغلان در واحدهای خصوصی شده است، اظهار کرد: مشکلات مالی و اعتباری تنها مختص استان نیست، بلکه در کل کشور وضعیت به همین صورت است.

وی با بیان اینکه مناطق نفت‌خیز جنوب بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد دلار بدهکار است، بیان کرد: منابع مالی در کشور ضعیف بوده و دلیل آن این است که در مقطعی درآمدها در کشور رشد پیدا کرد.

استاندار خوزستان افزود: به‌ جای اینکه این درآمدها در بخش توسعه، اشتغال، بالا بردن سرانه تولید ناخالص ملی و ذخایر ارضی برنامه‌ریزی شود، تنها هزینه‌های کشور را بالا برد و سبب کاهش رفاه عمومی شد.

این مسؤول تبیین کرد: کسانی که اکنون حقوق‌بگیر هستند به‌طور حتم به‌ مانند ۱۵ سال گذشته احساس رفاه نمی‌کنند، چراکه درآمدها پایین و هزینه‌های روزانه بالا رفته است.

شریعتی با تأکید بر اینکه تا زمانی که منابع جدید در کشور تعریف نشود، وضعیت به همین صورت می‌ماند، عنوان کرد: دولت به‌ منظور تعریف منابع جدید، صادرات غیرنفتی را به‌ طور جدی تشویق می‌کند.

وی یادآور شد: افزایش تولید نفت از ۴ میلیون بشکه در روز به ۶ میلیون بشکه یکی از برنامه‌های دولت برای افزایش منابع درآمدی در کشور است.

استاندار خوزستان افزود: به‌ منظور توسعه منابع دولت افزایش تولید نفت به ۶ میلیون بشکه در روز تا ۲ سال آینده به طور صد درصد محقق می‌شود.

این مسؤول با اشاره به صحبت معاون رئیس‌جمهور در رابطه به مصوبات شورای اقتصاد بیان کرد: یکی از مصوبات شورای اقتصاد در رابطه با طرح وزارت نفت است که به دنبال آن وزارت نفت در سال ۹۷ و ۹۸ حدود ۵ میلیارد دلار از محل تولید نفت سرمایه‌گذاری می‌کند.

شریعتی متذکر شد: ۹۰ درصد این سرمایه‌گذاری به‌ منظور توسعه مخازن نفتی عمده در حوزه مناطق نفت‌خیز جنوب و غرب کارون است.

وی در پایان با بیان اینکه وزارت نفت با اجرای این طرح ظرفیت تولید نفت خود را به یک میلیون بشکه افزایش می‌دهد، گفت: به‌ منظور عملیاتی شدن طرح وزارت نفت مقرر شد طی ۲ سال اوراق قرضه فروخته شود که پیش‌بینی می‌شود از محل سود این اوراق اشغال زایی قابل‌توجهی ایجاد شود.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: