عضو کمسیون اجتماعی:

افزایش امید به زندگی، تامین مسکن و شغل مناسب سه ضلع افزایش امر ازدواج در جامعه است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس توجه به اشتغال جوانان را مهمتر از پرداخت وام ازدواج دانست و بر لزوم توجه به رفع معضل بیکاری تاکید کرد.

به گزارش عیارآنلاین، رسول خضری، با یادآوری تثبیت وام ازدواج در لایحه بودجه ۹۷، گفت: دولت در لایحه بودجه سال ۹۷ سقف وام ازدواج برای هر یک از زوجین را همان ۱۰ میلیون تومان فعلی پیشنهاد کرده این در حالی است که اکتفا کردن به پرداخت وام ازدواج گره ای از مشکلات بیشمار جوانان باز نمی کند.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ازدواج جوانان با تخصیص یا افزایش وام ازدواج محقق نمی شود، تصریح کرد: جوانان با مشکلات زیادی مانند بیکاری دست و پنجه نرم می کنند و از سویی باید اقساط بالای وام را نیز با مشقت و سختی در سال های اولیه زندگی پرداخت کنند در حالی  که از پس تامین نیازهای اولیه زندگی خود نیز به سختی بر می آیند.

وی با تاکید بر اینکه افزایش امید به زندگی، تامین مسکن و شغل مناسب ر سه ضلع افزایش امر ازدواج در جامعه است، گفت: اگر این سه مقوله در دستور کار قرار گیرد بهبود ازدواج جوانان محقق می شود و ثمره غفلت از این موارد افزایش طلاق، اعتیاد و سایر آسیب های اجتماعی است.

پرداخت وام ازدواج  اقدامی پوپولیستی

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس دهم،  پرداخت وام ازدواج را اقدامی پوپولیستی دانست و افزود: این اقدام نمادین بوده و دولت برای خالی نبودن عریضه این حرکت را انجام می دهد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه با تعیین خط فقر برای سال ۹۷ میزان پرداختی وام ازدواج به زوجین مشخص می شود، ادامه داد: اگر تحقق اشتغال جوانان مورد توجه قرار گیرد بی شک مسکن جوانان نیز تامین خواهد شد و نیازی به پرداخت وام ازدواج نخواهد بود بنابراین توجه به اشتغال مهمتر از پرداخت وام ازدواج به هر میزانی است.

منبع: خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: