قائم مقام وزیر در امور بین الملل:

استفاده از منابع فاینانس برای ۱۵ هزار تخت بیمارستانی در ایران فراهم آمده است

قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل با اشاره به سفر وزیر بهداشت و هیات بلند پایه نظام سلامت ایران به کره جنوبی، استفاده از تجارب فاینانس(استفاده از منابع مالی خارجی) این کشور در زمینه توسعه و ساخت بیمارستانها را از جمله اهداف این سفر عنوان کرد.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر اسدی لاری درخصوص سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به کشور کره جنوبی گفت:  استفاده از منابع فاینانس در برنامه ششم توسعه مصوب شده و اخیرا نیز به تایید شورای مطالعات اقتصاد رسیده است بنابراین امکان استفاده از این منابع برای ۱۵ هزار تخت بیمارستانی در ایران فراهم آمده است که اولین استفاده از این منابع در بیمارستان شهید رجایی و شهرهای تبریز و شیراز مطرح شده و برای گسترش آن مازندران و کرمانشاه می توانند از این منابع مالی استفاده کنند.

دکتر  محسن اسدی لاری با بیان اینکه در سفر وزیر بهداشت به کره جنوبی، از تجارب این کشور و کمک های فنی در زمینه بیمه استفاده می شود، گفت: در دوران گذشته در این زمینه چندین سند همکاری امضا شد اما عملیاتی نشده است که با انتقال سازمان بیمه سلامت ایران به وزارت بهداشت و دستور وزیر بهداشت مقرر شد که با استفاده از تجارب برخی از کشورها از جمله کره جنوبی عملیاتی شود.
قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل در ادامه افزود: با حضور مهندس موهبتی در سازمان بیمه سلامت ایران، این برنامه نیز عملیاتی شده و شاهد اجرایی شدن اقدامات مشترک در حوزه بیمه سلامت با کره جنوبی هستیم.
دکتر اسدی لاری استفاده از تجارب کره جنوبی در زمینه نظام اطلاعات بیمارستانی را موثر و مثبت خواند و افزود: در زمینه استفاده از تجربیات کره جنوبی در این حوزه نیز سندی به امضای دو  طرف خواهد رسید.
وی یادآور شد: در زمینه همکاری های تحقیقاتی و موضوعات مرتبط در زمینه نظام سلامت، سند جامعی در سال ۲۰۱۵ به امضای وزرای بهداشت دو کشور رسیده بود که برنامه عملیاتی آن نیز انجام خواهد شد و امیدواریم شاهد رشد همکاری های نظام سلامت دو کشور باشیم.
قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل در پایان گفت: بازدید از بیمارستان ها و مراکز مرتبط با نظام سلامت نیز از دیگر برنامه های سفر وزیر بهداشت به کره جنوبی  است.

منبع: وبدا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: