معاون پژوهشی وزارت‌علوم: باید زمینه‌ای را فراهم کنیم تا فناوران آشنایی بیشتری با مدل‌های کسب و کار و بازار پیدا کنند

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم با بیان اینکه شرکت‌های بزرگ دانش‌بنیان، فروش محصولات فناورانه را در بازارها به همراه دارند، گفت: باید شرکت‌ها نسبت به مدل‌های کسب و کار آشنایی داشته باشند.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر مسعود برومند امروز در مراسم اختتامیه هجدهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری با تاکید بر اینکه این نمایشگاه هم دارای نقاط ضعف و هم نقاط قوت است، افزود: نقاط قوت این نمایشگاه این است که بسیاری از حوزه‌های تخصصی در آن حضور دارند که این نشان می‌دهد که همه مراکز علمی و پارک‌های علم و فناوری در اندیشه تجاری‌سازی هستند.

وی نقاط منفی این نمایشگاه را آشنا نبودن فناوران با مدل‌های کسب و کار و بازار دانست و ادامه داد: بر این اساس باید زمینه‌ای را فراهم کنیم تا فناوران آشنایی بیشتری با مدل‌های کسب و کار و بازار پیدا کنند.

برومند، توجه به استانداردهای حاکم در این حوزه را از دیگر ضرورت‌های مدل‌های کسب و کار نام برد و خاطر نشان کرد: در اقتصاد دانش‌بنیان توجه به استانداردها بسیار مهم است، از این رو باید در این زمینه حمایت‌هایی صورت گیرد.

معاون پژوهشی وزیر علوم، اضافه کرد: در کنار آن نباید حمایت خود را از شرکت‌های بزرگ کم کنیم، چرا که این شرکت‌ها اقتصاد کشور را جهت می‌دهند و فروش محصولات دانش‌بنیان در بازارهای جهانی را به همراه دارند.

منبع: ایسنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: