دبیر ستاد هفته ملی پژوهش: حجم قراردادهای تجاری در هجدهمین نمایشگاه هفته پژوهش ۲۰۹۱ میلیارد ریال می‌باشد

دبیر ستاد هفته ملی پژوهش و فناوری از انعقاد قراردادهای تجاری با حجم ۲۰۹۱ میلیارد ریال در هجدهمین نمایشگاه هفته پژوهش خبر داد و گفت: این میزان سه برابر حجم قراردادهای سال گذشته بوده است.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر مجید متقی طلب امروز در اختتامیه هجدهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری با اشاره به روند برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش افزود: در سامانه این نمایشگاه تعداد ۳۴۴۹ فناوری به ثبت رسید که ۱۸۰ مورد از این فناوری‌ها جدید بوده‌اند.

وی با بیان اینکه در این نمایشگاه در روز افتتاحیه ۶۴ فناوری رونمایی شد، اظهار کرد: سطح کیفیت و آمادگی از جمله شاخص‌های ارزیابی طرح‌ها بوده است.

متقی‌طلب راه‌اندازی نرم افزار نمایشگاه به منظور تکریم مخاطبان و ارزیابی غرفه‌داران را از دیگر اقدامات انجام شده در این نمایشگاه نام برد و اضافه کرد: علاوه بر آن تعدادی از کشورهای خارجی از جمله پاکستان و قزاقستان طرح‌های خود را در این نمایشگاه عرضه کردند.

دبیر ستاد هفته پژوهش، طراحی غرفه،‌ تعداد غرفه‌داران،‌ تسلط غرفه‌داران به زبان انگلیسی،‌ سطح آمادگی فناوری و قابلیت تجاری‌سازی فناوری‌ها را از جمله شاخص‌های ارزیابی دستاوردهای ارائه شده در این نمایشگاه نام برد.

متقی‌طلب برگزاری ۶۵ کارگاه آموزشی در جهت فرهنگ‌سازی را از دیگر برنامه‌های جنبی این نمایشگاه نام برد و اضافه کرد: علاوه بر آن در این دوره از نمایشگاه تعدادی قرارداد در راستای تجاری‌سازی فناوری‌ها به امضا رسید.

به گفته وی، حجم مالی این قراردادها ۲۰۹۱ میلیارد ریال است که این میزان سه برابر سال گذشته بوده است.

دبیر ستاد هفته ملی پژوهش، قراردادهای منعقد شده را در راستای مشارکت،‌ سرمایه‌گذاری، فروش دانش فنی، مشاوره و فروش خدمات نام برد.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: