نماینده مجلس: آموزش عالی در کشور دچار بیماری تئوری است که باید به سمت مهارت‌آموزی و کاربردی شدن حرکت کند

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: آموزش عالی در کشور از گذشته‌های خیلی دور تاکنون حالت نظری صرف به‌خود گرفته و دچار بیماری تئوری است که باید به سمت مهارت‌آموزی و کاربردی شدن حرکت کند.

به گزارش عیارآنلاین،  به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، محمدمهدی زاهدی در نخستین آیین دانش‌آموختگی مرکز علمی کاربردی شایان کرمان اظهار داشت: آموزش عالی کشور باید به هدف متعالی تربیت انسان کارآمد دست یابد، هدف ارزشمند و سازنده‌ای که آموزش مهارت و کارآفرینی، بیشترین کمک را به تحقق آن می‌کند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بر اهمیت جایگاه و نقش دانشگاه‌ها و مراکز علمی کاربردی کشور تاکید کرد و بیان داشت: واحدهای علمی کاربردی باید کیفیت را ارتقا دهند، زیرا دانشگاه‌های علمی کاربردی در این زمینه منشأ اثر بوده و اکثر فارغ‌التحصیلان آنها ضمن جذب در بازار کار در جذب دیگران نیز تاثیرگذار بوده‌اند.

زاهدی تصریح کرد: آموزش عالی در کشور از گذشته‌های خیلی دور تاکنون حالت نظری صرف به‌خود گرفته و دچار بیماری تئوری است که باید به سمت مهارت‌آموزی و کاربردی شدن حرکت کند.

وی افزود: برای جوانان و قشر دانشجو و اهل تحصیل، راهی جز این نیست که پس از فارغ‌التحصیلی مهارتی را کسب کرده تا بتوانند با استفاده از مهارت جذب بازار کار شوند.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: