قائم مقام وزیر صنعت: حمایت از تولید داخلی باعث اشتغال‌زایی می‌شود

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور تولید گفت: حمایت از تولید داخلی جزء اولویت‌های اصلی این وزارتخانه است، زیرا با این هدف می‌توان علاوه بر اتکا به درون، اشتغال‌زایی نیز داشت.

به گزارش عیارآنلاین، رضا رحمانی امروز در حاشیه بیست و سومین همایش ملی توسعه صادرات غیرنفتی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: وضعیت تولید کشور بر اساس تفاوت بین عرضه و تقاضاست که در این راستا باید تولید داخلی و خارجی مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه با فرهنگ‌سازی در امر تولید توانستیم کارهای بزرگی انجام دهیم، افزود: با ارتقای کیفیت و مبارزه با قاچاق کالا در کنار میزان عرضه تلاش به بهبود تولید داشتیم و از این رو باید در مقابل آن تقاضا را نیز ایجاد کرد و بازار هدف مشخصی تعیین کرد.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور تولید تصریح کرد: حمایت از تولید داخلی جزء اولویت‌های اصلی وزارت صنعت و معدن است زیرا با این هدف می‌توان علاوه بر اتکا به درون، اشتغال‌زایی نیز ایجاد کرد.

وی ابراز کرد: در سال جاری چند اولویت مهم از جمله توسعه صادرات، مدیریت واردات، حمایت از تولید داخلی به ویژه در بخش معادن و تولید دانش در دستور کار جدی است.

رحمانی ادامه داد: در حال حاضر برای نمونه بهترین کیفیت تولید سرامیک در کشور را داریم که باید عرضه جهانی در آن صورت گیرد که تمهیدات جدی را می‌طلبد.

وی با تاکید به تعیین بازار جهانی خاطرنشان کرد: شهریورماه امسال ۲۵ بند برای ورود به امر تولید ارائه شد که با رعایت آنها می‌توان اثرات مثبت و چشمگیری را شاهد شد.

منبع:فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: