رییس سازمان غذا و دارو:

سیاست سازمان غذا و دارو، حمایت از تولید فرآورده‌های حلال است

اصغری: سیاست و هدف مهم سازمان غذا و دارو حمایت از تولید فرآورده های سلامت محور با تاکید بر موضوع حلیت خواهد بود.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر غلامرضا اصغری در مراسم افتتاحیه اولین همایش بین المللی فرآورده های حلال در دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه موضوع فرآورده های حلال، یک موضوع جهانی است، اظهار داشت: فرآورده های حلال، سلامت جسمی و روانی افراد را به همراه دارد و لازم است که اقدامات بیشتری در جهت تثبیت و تبیین جایگاه شایسته این موضوع در کشور و عرصه بین المللی فرآورده های حلال تولید ایرانی انجام شود.

وی همچنین با اشاره به تولیدات حلال در کشورهای غیر اسلامی گفت: از آنجا که اقلیت های مسلمانان در تمام کشورهای جهان ساکن هستند و مصرف تولیدات حلال دغدغه مهمی برای آنان به شمار می رود ضروری است که زمینه دسترسی آنان به غذای حلال از سوی هم کیشان آنان در کشورهای اسلامی از طریق تولید محصولات حلال فراهم شود.

دکتر اصغری خاطر نشان کرد: در کنار حلیت محصولات تولیدی که شریعت و اعتقادات ما آن را گوشزد می کند باید به حلال و دوری از حق الناس، ربا و غیره که قرآن کریم در کنار بحث مصرف غذای حلال بر آن تاکید دارد نیز توجه شود.

وی به همکاری این سازمان با حوزه های علمیه اشاره کرد و گفت: در جهت
اشاعه و تولید محصولات حلال این همکاری همچنان ادامه دارد.

گفتنی است: اولین همایش بین المللی فرآورده های حلال، با حضور شخصیت های برجسته ای از جهان اسلام به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از امروز آغاز و تا ۲۴ آذرماه ادامه دارد.

منبع: وبدا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: