معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش:

فرهنگ پژوهش باید در آموزش و پرورش شکل بگیرد

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش گفت: فرهنگ پژوهش به عنوان یک برنامه آموزشی و حوزه یادگیری محسوب می‌شود و از پایه اول ابتدایی سعی می‌شود فرهنگ پژوهش در بین دانش‌آموزان جاری شود.

به گزارش عیارآنلاین، حجت‌الاسلام والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش امروز در مراسم تجلیل از دانش‌آموزان پژوهش‌گر برجسته سراسر کشور که در دبستان آرمینه مصلی‌نژاد منطقه ۶ تهران برگزار شد با اشاره به اهمیت نقش پژوهش، اظهار داشت: موضوع پژوهش یکی از مسائل جدی در آموزش و پرورش است و همه موظف هستیم در تصمیمات خود پیوست پژوهشی را داشته باشیم.

وی ادامه داد: معتقد هستیم فرهنگ پژوهش باید در آموزش و پرورش شکل بگیرد ضمن اینکه فرهنگ پژوهش به عنوان یک برنامه آموزشی و حوزه یادگیری ما است و از پایه اول ابتدایی سعی می‌شود فرهنگ پژوهش در بین دانش‌آموزان جاری شود.

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به نقش کلیدی معلمان در ترویج فرهنگ پژوهش در بین دانش‌آموزان خاطرنشان کرد: معلمان ما مددکار فرهنگ پژوهش هستند البته فعالیت‌های پژوهشی در مدارس از جنس دانشگاهی نیست ضمن اینکه برگزاری جشنواره جابر‌بن‌حیان در دوره ابتدایی و جشنواره جوان خوارزمی در دوره متوسطه از جمله فعالیت‌های آموزش و پرورش در این خصوص است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان اضافه کرد: بخشی از فعالیت‌های پژوهشی دانش‌آموزان نیز در حوزه تجاری وارد می‌شود اما عمده هدف این است تا روحیه پژوهش و جستجوگری در دانش‌آموزان ایجاد شود.

وی افزود: امروز شاهد گسترش فعالیت‌های پژوهشی در مدارس هستیم و دانش‌آموزانی که امروز مورد تقدیر قرار می‌گیرند کسانی هستند که در پروسه پژوهشی فعالیت می‌کنند.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: