۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۱
رئیس کمیسیون رقابت، خصوصی‌سازی و سلامت اداری اتاق ایران:

برای طرح تکاپو هیچ بودجه‌ای در نظر نگرفتند

این طرح هم مانند بسیاری از طرح‌های خوب، در اواسط راه دچار مشکل و چالش شد. تا این لحظه که من و شما با هم صحبت می کنیم هیچ بودجه‌ای برای توانمدسازی و تقویت این طرح در نظر گرفته نشده است.

به گزارش عیارآنلاین، مانند بسیاری دیگر از طرح‌ها و افتتاح‌ها و برنامه‌ریزی‌ها، در ابتدای کار با سر و صدا آمد. قرار بود حداقل ۵۴۰ هزار شغل به واسطه طرح تکاپو در کشور ایجاد شود، اما چه شد؟ این طرح هم مانند بسیاری از طرح‌ها، مهجور ماند.

یلدا راهدار رئیس کمیسیون رقابت، خصوصی‌سازی و سلامت اداری اتاق ایران گفت: وزارت کار طرح بسیار خوبی را تحت عنوان طرح تکاپو راه‌ اندازی کرد. اما سرنوشت این طرح چه شد؟

این طرح بر اساس زنجیره ارزش شکل گرفت. بر اساس آن در یک حلقه، همه زنجیره‌ها توسط توسعه دهنده‌ها تقویت و اشتغالزایی ایجاد می‌شود.

او افزود: این طرح هم مانند بسیاری از طرح‌های خوب، در اواسط راه دچار مشکل و چالش شد. تا این لحظه که من و شما با هم صحبت می کنیم هیچ بودجه‌ای برای توانمدسازی و تقویت این طرح در نظر گرفته نشده است. این در حالی است که برای چنین طرحی باید بودجه‌های خاص و بلاعوض در نظر گرفته شود.

راهدار تاکید کرد: به نرخ مثبت رشد اقتصادی خود غره شدیم و فراموش کردیم که این نرخ رشد ناشی از فروش نفت بوده نه کارآفرینی و اشتغالزایی. هزینه ایجاد شغل در کشور ما بالا و موانع بر سر راه آن زیاد است. سرمایه‌گذار به سختی رغبت می‌کند سراغ کشور ما بیاید و دولت را مسئول ایجاد شغل می‌دانیم!

گفتنی است تکاپو طرحی بود که از سوی دولت به منظور کمک به توسعه اشتغال پایدار تدوین شدهو در راستای این طرح، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مامور به فراهم کردن شرایط ایجاد ۵۴۰ هزار شغل پایدار در بخش‌های مختلف تا پایان سال ۹۴ شده بود.

منبع: عصر ایران

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: