عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

رشد بودجه آموزش و پرورش کمتر از ۱۱ درصد است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه بودجه آموزش و پرورش باید معادل ۱۶ درصد کل بودجه کشور باشد، گفت: امسال رشد بودجه آموزش و پرورش به کمتر از ۱۱ درصد کاهش یافته است.

به گزارش عیارآنلاین، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی درباره بودجه پیشنهادی دولت برای سال ۹۷ در مورد وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: بودجه سال آتی آموزش و پرورش در لایحه دولت از نظر عدد نسبت به پارسال افزایش داشته است به عبارت روشن‌تر بودجه آموزش و پرورش در مقطعی معادل ۱۶ درصد کل بودجه کشور تعیین شده بود اما امسال رشد بودجه آموزش و پرورش به کمتر از ۱۱ درصد کاهش یافته است.

وی تصریح کرد: کاهش بودجه ۹۷ آموزش و پرورش نسبت به کل بودجه کشور در شرایطی رقم خورده است که هزینه‌های آموزش و پرورش کاهش پیدا نکرده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: مناطق زلزله‌زده و مدارسی که تخریب شده‌اند، نیازمند ساماندهی هستند و این در حالی است که هم‌اکنون آموزش و پرورش با کسری ۶ هزار میلیارد تومانی روبرو است بنابراین به نظر نمی‌رسد با توجه به شرایط هزینه‌ای آموزش و پرورش بودجه فعلی تعیین شده برای سال ۹۷ پاسخگوی هزینه‌ها به طور کامل و کسری وزارت آموزش و پرورش باشد.

سلیمی افزود: با توجه به مشکلاتی که هم‌اکنون وزارت آموزش و پرورش با آن درگیر است اما متأسفانه اقدام مناسبی در بودجه ۹۷ برای رفع مشکلات جاری وزارت آموزش و پرورش در نظر گرفته نشده است بنابراین به طور مثال این امر موجب می‌شود کسری ۶ هزار میلیارد تومانی آموزش و پرورش به سال آینده منتقل شود.

وی اضافه کرد: بودجه وزارت آموزش و پرورش باید به نحوی تعیین شود که حق‌التدریس‌ها و اضافه‌کار معلمان به طریق منظم پرداخت شود زیرا برخی از معلمان حق‌التدریس نزدیک به یک سال است که دریافتی منظمی نداشته‌اند؛ در نهایت بودجه ۹۷ آموزش و پرورش راضی‌کننده نیست.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: