عضو فراکسیون غذا و دارو:

طب سنتی به شکل واحدهای مشخص در طب عمومی گنجانده شود

عضو فراکسیون غذا و دارو مجلس از پیشنهاد این فراکسیون برای گنجاندن طب سنتی به‌شکل واحدهای مشخص در طب عمومی و برپایی دوره‌های پودمانی برای پزشکان عمومی خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، محمد نعیم امینی‌فرد عضو فراکسیون غذا و داروی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش‌های این فراکسیون جهت پررنگ‌تر شدن طب سنتی در رشته تحصیلی پزشکی در دانشگاه‌ها گفت: در حال حاضر برخی دانش‌آموختگان پزشکی عمومی یک دوره طب سنتی را نیز می‌گذرانند اما این کفایت نمی‌کند.

وی با اشاره به اینکه ۵۰ تا ۱۰۰ نفر دانش‌آموخته پزشکی آشنا به طب سنتی عملاً تکافوی نیاز جامعه را نمی‌کند، اظهارداشت: پیشنهادهای فراکسیون غذا و دارو در این باره مطرح کرده است که طب سنتی به شکل واحدهای مشخص در طب عمومی ما گنجانده شود و دوره‌های پودمانی برای پزشکان عمومی براساس یک مجموعه راهنمایی‌های بالینی مشخص برگزار شود تا پزشکان ما در این عرصه نیز توانمند شوند.

امینی‌فرد در ادامه گفت: امروز بسیاری از تجویزها در حوزه طب سنتی از سوی افراد ذی‌صلاح صورت نمی‌گیرد و هدف ما این است که این کار به دست پزشکان واجد صلاحیت انجام گیرد.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دخالت در امور پزشکی صرفاً باید توسط افراد واجد شرایط صورت گیرد و این را می‌توانیم با تربیت افرادی که در این زمینه تخصص کافی را دارند به گسترش خدمات در حوزه طب سنتی کمک کنیم.

منبع: فارس

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: