دبیر کمیسیون آموزش مجلس:

عدم تحرک آموزش و پرورش در صدور مجوز کتب کمک آموزشی صدها میلیارد تومان سود نصیب ناشران می‌کند

دبیر کمیسیون آموزش مجلس گفت: باید مجوزها برای فعالیت کتب کمک آموزشی توسط آموزش و پرورش صادر شود اما این عدم تحرک لازم باعث ایجاد مافیا شده و سالانه صدها میلیارد تومان سود به این بنگاه‌های اقتصادی وارد می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، حجت‌الاسلام و‌المسلمین علیرضا سلیمی دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص «استفاده دانش‌آموزان از کتاب‌های کمک آموزشی»، اظهار داشت: امروز شبکه گسترده‌ای در این خصوص در کشور به دنبال سوء استفاده از نیاز دانش‌آموزان هستند.

وی ادامه داد: از یک طرف بعضی از مدارس کیفیت لازم را ندارند و والدین دانش‌آموزان نیز شاغل بوده و فرصت پاسخگویی به سؤالات دانش‌آموزان را ندارند.

دبیر کمیسیون آموزش مجلس افزود: دانش‌آموزان احساس نیاز می‌کنند و سراغ کتب کمک آموزشی می‌روند و این کتب نیز با محتوایی همراه با اشکال ارائه می‌شود و این حل‌المسائل‌ها نیز به اسامی مختلف و با تغییر جلد و نویسنده انتشار می‌یابد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سلیمی خاطرنشان کرد: متأسفانه امروز بعضی از مدیران مدارس و معلمان خودشان به دانش‌آموزان در خصوص استفاده از کتب کمک آموزشی پیشنهاد داده و راهنمایی می‌کنند و در برخی از موارد نیز نوعی هماهنگی بین این افراد و انتشارات کتب وجود دارد.

وی متذکر شد: کسی در خصوص این کتب نظارت نمی‌کند و باید مجوزها برای ورود کتب کمک آموزشی توسط آموزش و پرورش صادر شود اما این عدم تحرک لازم باعث ایجاد مافیا شده و سالانه صدها میلیارد تومان سود به این بنگاه‌های اقتصادی وارد می‌شود.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: