عضو فراکسیون نمایندگان ولایی:

به دلیل کمبود بودجه باید عده‌ای را از طرح تحول سلامت خارج کرد

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس به نقل از قاضی‌زاده هاشمی گفت: به دلیل کمبود منابع و بودجه باید عده‌ای از طرح تحول سلامت خارج شوند.

به گزارش عیارآنلاین، سید جواد ابطحی عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی، در تشریح جلسه امروز این فراکسیون (یکشنبه ۱۹ آذر) اظهار داشت: سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت و درمان میهمان اعضای فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس بود.

وی افزود: در ابتدای نشست وزیر بهداشت گزارشی از عملکرد وزارتخانه متبوع و همچنین نحوه اجرای طرح تحول نظام سلامت به اعضای کمیسیون ارائه دادند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس ادامه داد: وزیر بهداشت در این جلسه درباره روند اجرای طرح تحول سلامت گفت، منابعی که قرار بود در بودجه برای اجرای طرح تحول سلامت اختصاص یابد بود تامین نشده لذا در این جلسه وزیر بهداشت از نمایندگان می‌خواستند که اگر بودجه‌ای برای وزارت بهداشت طرح در نظر گرفته می‌شود این منابع تامین شود.

ابطحی تصریح کرد: قاضی‌زاده هاشمی اظهار داشت، زمانی که منابع تخصیص یافته تامین نشود این مسئله سبب می شود تا برنامه‌های که برای پیش‌برد طرح تحول سلامت، طرح‌ریزی شده به تاخیر بیفتد و همچنین عدم تامین منابع اختصاص یافته باعث می‌شود بسیاری از طرح‌های وزارت بهداشت ناتمام بماند.

وی عنوان کرد: وزیر بهداشت تاکید کرد، ، باید برای اجرای طرح تحول سلامت و اتمام طرح‌های نیمه تمام وزارت بهداشت در‌آمد پایدار در نظر گرفته شود.

بیشتر بخوانید: احتمال بازنگری در طرح تحول سلامت + جزئیات

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس،گفت: وزیر بهداشت در این جلسه عنوان کرد، به دلیل کمبود بودجه باید عده‌ای را از طرح تحول سلامت خارج کنیم.

ابطحی خاطر نشان کرد: در پایان جلسه، اعضای فراکسیون نیز سوالات خود را در حوزه بهداشت از وزیر بهداشت و درمان مطرح کردند.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: