وزیر بهداشت:

مشکلات طرح تحول، نبود منابع پایدار است

وزیر بهداشت در جلسه مشترکی با نماینگان مجلس از آنان خواست در مورد اعتبارات طرح تحول سلامت و پایداری منابع آن تصمیم مناسبی را اتخاذ کنند و گفت: برخی مسئولان تنها وضعیت کلان شهرها را می‌بینند این در حالی است که در روستاها و مناطق مرزی مشکلات زیاد است.

به گزارش عیارآنلاین، سید حسن هاشمی در این نشست با بیان اینکه طی سال‌های اخیر در حوزه بهداشت و درمان کشور اقدامات مناسبی انجام شد، گفت: چندین میلیون متر مربع مراکز درمانی بازسازی و ظرفیت آموزشی ۳۰ درصد افزایش یافت و پرداخت‌های مردم در هزینه‌های درمان کاهش چشمگیری پیدا کرد اما علی‌رغم تمامی کمک‌های دولت و مجلس هنوز شرایط حوزه سلامت مناسب نیست.

وی ادامه داد: البته برخی مسئولان تنها وضعیت کلان شهرها را می‌بینند این در حالی است که در روستاها و مناطق مرزی مشکلات زیاد است و به نظر می‌رسد قرار نیست این مشکلات پایان یابد.

وزیر بهداشت با بیان اینکه موضوع سلامت از جمله موضوعاتی است که مجلس را درگیر می‌کند، تصریح کرد: مشکلات طرح تحول، نبود منابع پایدار است یعنی از سویی مطرح کردیم که خدمات ارائه می‌کنیم و از سویی تامین منابع آن را به هدفمندی گره زدیم و این اقدام درستی نبود.

به گزارش وبدا، هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: همانطوریکه همه کارشناسان و جناح‌های سیاسی مختلف و دولت‌های قبلی و فعلی تأکید داشتند در هدفمندی یارانه‌ها کسانی که درآمد بالایی دارند می‌بایست از لیست یارانه بگیران حذف می‌شدند و این صرفه جویی در پرداخت‌ها به نفع اقشار بی‌بضاعت صورت گیرد این تعداد براساس برآوردها متفاوت است مثلاً از رقم ۲۰ میلیون نفر گفته می‌شود تا رقم‌های پایین تر و حتی بالاتر، که البته دقیق نیست.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: