۱۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۲

رئیس دانشگاه اصفهان : بودجه سال ۹۷ در دانشگاه‌ها حرکتی ایجاد نمی‌کند

دکتر هوشنگ طالبی با انتقاد از وضعیت بودجه دانشگاه در لایحه سال ۹۷ تاکید کرد: رقم بودجه، بودجه کمی است و درصدی که رشد کرده،نمی‌تواند در دانشگاه‌ها حرکت ایجاد کند.

به گزارش عیارآنلاین، هوشنگ طالبی رئیس دانشگاه اصفهان درباره بودجه دانشگاه در لایحه بودجه سال ۹۷ که امروز تقدیم مجلس شد، گفت: بودجه همه دانشگاه‌ها رشد داشته و طبیعی است که متناسب با افزایش بودجه برای حقوق و دستمزد، بودجه دانشگاه‌ها هم رشدی داشته باشند، البته این رشد به نسبت دانشگاه‌ها متفاوت بوده است.

هوشنگ طالبی ادامه داد: رشد بودجه آموزش عالی ۱۳ درصد بوده است و رشد بودجه امسال دانشگاه اصفهان هم نسبت به سال قبل مقداری بیشتر شده و بیش از ۱۳ است.

وی با اعلام نارضایتی از این بودجه تاکید کرد: من اصلا از این بودجه راضی نیستم، این بودجه اصلا تکاپوی دانشگاه‌ها به ویژه دانشگاه‌های سطح یک را برای فعالیت‌هایشان نمی‌دهد. به طور کلی بودجه، بودجه کمی است و این درصدی که رشد کرده است خیلی نمی‌تواند در دانشگاه‌ها حرکت ایجاد کند؛ بخصوص اینکه ما در سال‌های گذشته خیلی از کمبودها را کماکمان داریم، مسائل تجهیزات آزمایشگاهی و سایر بخش‌ها همه کسری دارند.

رئیس دانشگاه اصفهان افزود: عمده بودجه دانشگاه‌ها یعنی ۸۰ درصد، بودجه پرسنلی است و لذا این نوع رشدها نمی‌تواند سایر فصول را حرکت دهد که ما بتوانیم خیلی فعال باشیم. در سال‌های گذشته با همت نیروی انسانی این کمبودها جبران شده و با حداقل بودجه ممکن بهترین دستاوردها را داشته‌ایم.

فقط ۵۵ درصد بودجه امسال تخصیص یافته است

طالبی گفت: حتی از بودجه امسال هم هنوز درست تخصیص داده نشده است در حالی که باید تاکنون ۶۷ درصد بودجه ۹۶ تخصیص داده می‌شد فقط ۵۵ درصد آن تخصیص یافته است و از ۵۵ درصد هم بخشی را هم هنوز خزانه تحویل نداده است.

وی افزود: ما بودجه لازم را نداریم و فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی به صورت ایده‌آل انجام نمی‌شود، با نبودن این بودجه ما نمی‌توانیم حرکتی بکنیم، بخصوص اینکه قسمت اعظم سایر فصول به غیر از حقوق و دستمزد، هزینه‌های تکلیفی مانند پرداخت انژری و برق و گاز و یارانه‌های تغذیه دانشجویی و هزینه‌هایی از این دست است.

منبع: آنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: