هاشمی: منابع بیمه سلامت برای ادامه پوشش رایگان بیمه همگانی کافی نیست

وزیر بهداشت: خدمات دفترچه بیمه سلامت دچار تغییرات نشده البته منابع بیمه برای ادامه دریافت رایگان دفترچه بیمه به جز برای افرادی که تحت پوشش سازمانهای حمایتی هستند، کافی نیست و یا باید اعتبار مورد نیاز برای بیمه ها در نظر گرفته شود و یا مردمی که توانایی مالی دارند در پرداخت بخشی از حق بیمه، مشارکت کنند.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر سید حسن هاشمی با بیان این مطلب، اظهار داشت: خیریه نورآوران سلامت، یک مجموعه غیردولتی است که پزشکان، چشم پزشکان، دندانپزشکان، پرستاران و کارکنان اتاق عمل به صورت رایگان و داوطلبانه در مناطق محروم کشور ارایه خدمت می کنند و مردم روستاهای این شهرستان را نیز با کمک فرماندار، دهیاران و کمیته امداد، ویزیت و معاینه چشم و دندان کرده و مواردی که لازم باشد را عمل جراحی کرده اند.

وزیر بهداشت یادآور شد: من هم  توفیق داشتم که در نورآوران سلامت حضور داشته باشم و تعدادی عمل جراحی چشم برای مردم نیازمند این منطقه انجام دهم.

دکتر هاشمی با بیان اینکه یکی از برنامه های وزارت بهداشت، ادامه و استمرار خدمات بهداشتی و درمانی در قالب طرح تحول سلامت است، افزود: در دولت یازدهم، بیمارستانهای زیادی در کشور ساخته و نیروهای متخصص توزیع شدند همچنین بیش از ۱۰ میلیون نفر تحت پوشش بیمه قرار گرفتند علاوه بر این، شاهد کاهش هزینه های درمانی مردم و ساخت چندین هزار خانه و مرکز بهداشت در کشور بودیم و لازم است که همین مسیر ادامه پیدا کند.

وزیر بهداشت گفت: امیدوارم مردم با رعایت خود مراقبتی، کمتر دچار بیماری شوند که نیازمند خدمات بهداشتی و درمانی شوند.

دکتر هاشمی در پاسخ به سوالی در خصوص تغییرات پوشش بیمه سلامت، گفت: خدمات دفترچه بیمه سلامت دچار تغییرات نشده البته منابع بیمه برای ادامه دریافت رایگان دفترچه بیمه  به جز برای افرادی که تحت پوشش سازمانهای حمایتی هستند، کافی نیست و یا باید اعتبار مورد نیاز برای بیمه ها در نظر گرفته شود و یا مردمی که توانایی مالی دارند در پرداخت بخشی از حق بیمه، مشارکت کنند.

منبع: وبدا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: