رئیس اتاق بازرگانی: ایران و مجارستان در ۵ زمینه از جمله انرژی و داروسازی همکاری کنند

رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: در سفر هیأت تجاری مجارستان در سال ۲۰۱۵ به ایران که با همراهی نخست‌وزیر مجارستان انجام شد، در مورد ۵ زمینه همکاری از جمله انرژی، نفت و گاز، مدیریت، تصفیه آب، داروسازی و بهداشت مذاکره شد.

به گزارش عیارآنلاین، غلامحسین شافعی امروز در همایش تجاری ایران و مجارستان گفت:‌ خوشحالیم که در اتاق ایران بار دیگر پس از سال ۲۰۱۵ که میزبان یک هیأت بلندپایه تجاری از کشور مجارستان بودیم، دوباره میزبان یک هیأت تجاری دیگر هستیم.

رئیس اتاق بازرگانی ایران بابیان اینکه سوابق روابط تجاری دو کشور به سال‌های پس از جنگ جهانی دوم بازمی‌گردد، گفت: البته روابط فرهنگی و قومی دو کشور پیشینه‌ای قدیمی‌تر دارد.

وی افزود: در سفر هیأت تجاری مجارستان در سال ۲۰۱۵ به ایران که با همراهی نخست‌وزیر مجارستان انجام شد، در مورد ۵ زمینه همکاری از جمله انرژی، نفت و گاز، مدیریت، تصفیه آب، داروسازی و بهداشت صحبت‌هایی به‌عمل آمد که اتاق بازرگانی ایران آماده همکاری مشترک با تجار دو کشور در یافتن شریک مناسب در زمینه‌های یادشده است.

شافعی بابیان اینکه سرمایه‌گذاری مشترک در انتقال دانش فنی برای طرف ایرانی حائز اهمیت است، گفت: علاوه‌بر این شرکت‌های ایرانی تمایل زیادی به برای فعالیت مشترک در زمینه‌ فناوری اطلاعات IT، خدمات فنی و مهندسی، آبیاری، تکنولوژی‌های محیط‌زیست، تولید محصولات گلخانه‌ای و… هستند و در این زمینه‌ها به دنبال یافتن شریک مجارستانی می‌باشند.

رئیس اتاق بازرگانی ایران بیان داشت: همچنین ما امیدواریم موضوع تولید مشترک با برند مشترک بین ایران و مجارستان در منطقه با توجه با اینکه ایران به یک بازار ۴۵۰ میلیون نفری دسترسی دارد، شکل بگیرد.

وی با تأکید بر اینکه هیچ تجارتی بدون نقل و انتقال پول امکان پذیر نیست، اظهار داشت: امیدواریم دولتمردان طرفین در زمینه حل مسائل بانکی، گام‌های مهمی بردارند.

شافعی در پایان گفت: همچنین ما تمایل داریم یک هیأت تجاری ایرانی به مجارستان برای شناسایی و آشنایی بیشتر با فرصت‌های تجاری بین دو کشور اعزام کنیم.

به گزارش فارس، در همایش امروز ۴ موافقت‌نامه همکاری‌ اقتصادی بین طرف‌های مجاری با شرکت‌های ایرانی در زمینه‌های تولید نیروی برق حرارتی، وسایل نقلیه الکترونیکی، سیستم‌های الکتریکی سنجش در بخش راه‌آهن و تأمین هزار اتوبوس ایکاروس در ایران به امضا رسید.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: