معاون وزیر صنعت: مبلمان با این بزرگی هم قاچاق می‎شود

معاون وزیر صنعت گفت: با وجود اینکه مبلمان کالایی بزرگ و حجیم است و نمی‌توان گفت این کالا به کشور قاچاق می‌شود، اما مطرح است که واردات آن از مرزهای غیررسمی انجام می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، محمود نوابی امروز در دهمین کنفرانس بین المللی تجارت جهانی مبلمان در مرکز همایش‌های صدا و سیما اظهار کرد: باوجود اینکه همه درباره رفع مشکلات تولید صحبت می‌کنند اما آسیب‌شناسی نمی‌شود که مشکل کجاست.

وی با بیان اینکه “پیشنهاد می‌کنم پارلمان بخش خصوصی رتبه دستگاه‌هایی را که حامی تولید بودند اعلام کند”؛ افزود: سازمان حمایت تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان تنها یک سازمان قیمت‌گذار نیست بلکه ما تنها دستگاه حاکمیتی در حوزه کارشناسی قیمت هستیم و بر بازار نظارت می‌کنیم و مانعی برای تولید به حساب نمی‌آییم.

رئیس سازمان حمایت تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان ادامه داد: با وجود اینکه مبلمان کالایی بزرگ و حجیم است و نمی‌توان گفت این کالا به کشور قاچاق می‌شود اما مطرح است که واردات آن از مرزهای غیررسمی انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: قاچاق مبلمان البته نسبت به دیگر کالاها کمتر است زیرا صرفه اقتصادی کمتری دارد.

نوابی با ابراز اینکه “هزینه تولید مبلمان در کشورمان گران و بالا است” گفت: صنایع ما نیازمند بازسازی و نوسازی است همچنین با انباشت تولید مواجه هستیم و تولیدکنندگان باید به خدمات پس از فروش توجه بیشتری کنند.

این مقام مسئول اظهار داشت: در حوزه صنعت قانون و مصوبه کم نداریم اما در اجرا مشکل وجود دارد، به‌طور مثال، مشوق‌های صادراتی ابلاغ شده است، اما منابع آن پرداخت نمی‌شود.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: