عضو کمیسیون اجتماعی:

تمام سیاست‌گذاری‌ها باید در جهت تقویت خانواده باشد

عضوکمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه طلاق را مثلا با یک طرح یا لایحه یا چند دستور نمی توان حل کرد، گفت: تا زمانی که به زیرساخت ها توجه نشود متاسفانه این امر ادامه خواهد داشت.

به گزارش عیارآنلاین، برنامه گفت و گوی اجتماعی رادیو گفت و گو با موضوع شبکه های اجتماعی و فضای مجازی چه ظرفیت هایی دارند و به چه شکل در خدمت طلاق قرار می گیرند؟ و با حضور عباس گودرزی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

عباس گودرزی با اشاره به اهمیت رفع آسیب های اجتماعی در جامعه گفت: آسیب های اجتماعی مورد توجه خاص مقام معظم رهبری است و ایشان تاکید دارند همه دستگاه ها موظف هستند سهم شان را مشخص کنند و نسبت به تاثیری که در این مسئله دارند با تمام ظرفیت وارد میدان شوند. یکی از دستگاه هایی که وظیفه دارد کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی است.

وی با اظهار به اینکه در بحث طلاق، مجموعه ای از علل و عوامل دست به دست هم می دهند تا این مسئله و اتفاق تلخ پررنگ شود، توضیح داد: طلاق زائیده مجموعه ای از علل و عوامل است، وقتی به دانش آموزمان یاد نداده ایم که قرار است پدر یا مادر شوی یک ضعف است، اگر در کشورمان کالای ملی مورد حمایت قرار نگرفت، تولیدمان تضعیف شد و آمار بیکاری بالا رفت این به بحث طلاق در جامعه کمک می کند. وقتی خدمات رسانی به روستاها را دست کم گرفتیم و توجه جدی به روستاها نکردیم و آنها به شهرستان ها و شهرها مهاجرت کردند مجبور هستند بروند حاشیه نشین شوند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: وقتی می گوییم ساعات کار بانوان کم شود و یا بانوان زودتر بازنشسته شوند،وقتی می گوییم بانوانی که فرزند زیرشش سال دارند ساعات کارشان کمتر شود برای این است که فرزند در خانواده در زیرسایه محبت مادر باشد.چون بخشی از تربیت فرزند در گرو حضور مادر است.

وی طلاق را ریشه در تضعیف بنیان خانواده دانست و گفت: طبق قانون اساسی خانواده یک واحد بنیادی است و تمام قانون گذاری ها،برنامه ریزی ها،هدف گذاری ها باید در جهت تقویت خانواده باشد. امروز تمام تلاش دشمنان این نظام و این کشور این است که این کانون را متزلزل کنند.

گودرزی متذکر شد:بنده موافق مطرح کردن آمار طلاق نیستم چون قبح زدایی می شود ما بیشتر از اینکه آمار دهیم باید آسیب شناسی کنیم و راهکارها را شناسایی کنیم.

وی با اشاره به قانون جامع خانواده گفت: در کمیسیون این قانون در دستورکار نیست و فقط چندین جلسه داشته ایم که این مسئله را از کارشناس ها و دستگاه های مختلف دعوت کردیم و موضوع بررسی شده است اما اینکه فکر کنید در کمیسیون طرح یا لایحه ای داریم که طلاق کاهش پیدا می کند نه وجود دارد و نه اتفاق خواهد افتاد.تا زمانی که به زیرساخت ها توجه نشود،متاسفانه این امر ادامه خواهد داشت.

عضوکمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید براینکه طلاق را مثلا با یک طرح یا لایحه یا چند دستور نمی توان حل کرد، تصریح کرد: اگر می خواهیم ضریب طلاق در جامعه کاهش پیدا کند،باید به دنبال علت ها بگردیم و در آنجا کار کنیم. تا زمانی که بنیان خانواده تحکیم نشود و جدی گرفته نشود و اصل بر خانواده تعریف نشود،تا زمانی که اشتغال تسهیل نشود و اشتغال عادلانه توزیع نشود، تا زمانی که تولید ما تقویت نشود و ده ها علت دیگر حل نشود، مسئله طلاق حل نخواهد شد.

منبع: خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: