شهردار تهران: فعالیت های عمرانی در شهر تعطیل نیست

شهردار تهران با بیان اینکه بعضی‌ها شایعه کردند که فعالیت‌های عمرانی تعطیل شده است، گفت: این موضوع واقعیت ندارد و در شهر اقدامات عمرانی در حال انجام است.

به گزارش عیارآنلاین، محمد علی نجفی در مراسم افتتاح ۵۳ پروژه اجتماعی، فرهنگی، ترافیکی، عمرانی، خدمات شهری، محیط زیست و ارتقای کیفیت زندگی شهروندان در منطقه ۱۱ اظهار داشت: از صد روزی که در شهرداری تهران مسئولیت داشتم بنده و همکارانم از هیچ کوششی فروگذار نکردیم و امروز نیز با تلاش شهردار منطقه ۱۱،  ۵۳ پروژه کوچک و بزرگ بهره‌برداری می‌شود که تأثیر بسزایی در سطح زندگی شهروندان دارد.

شهردار تهران افزود: تقارن ارزشمند و مبارکی در افتتاح پروژه‌ها وجود دارد که در هفته وحدت و میلاد پیامبر مهربانی‌ها قرار داریم و این پروژه‌ها مورد افتتاح قرار می‌گیرد.

وی بیان داشت: تقارن دیگری که به فال نیک گرفته می‌شود نامگذاری بوستانی به نام شهید حججی که در این منطقه انجام شده است، تأکید کرد: بزرگترین بوستان‌های منطقه محسوب می‌شود و از کودکان تا بزرگسالان می‌توانند از این بوستان استفاده کنند.

شهردار تهران، افزود: شهر یک موجود چندوجهی و زنده است و تحت تأثیر اتفاقات و مسائلی که در شهر می‌افتد روحیه شهر نیز تغییر و تحول دارد.

نجفی افزود: هنگامی که می‌گوییم شهر دوستدار کودک باید این احساس، همراهی و علاقه‌مندی به کودک لحاظ شود و در برنامه‌ریزی‌ها و مدیریت شهری باید به تمامی این وجوه پرداخته شود.

وی افزود: اگر به شهر یک‌بعدی نگاه کنیم نمی‌توانیم زندگی همراه با آسایش و آرامش را برای شهروندان فراهم کنیم بنابراین باید بر اساس روابط انسانی، اجتماعی و فرهنگی در شهر توجه شود.

شهردار تهران بیان داشت: بعضی از اقداماتی که در شهر انجام می‌شود چندوجهی است، هنگامی که پارکی ساخته می‌شود در کاستن آلودگی هوا تأثیر دارد و میزان اوقات فراغت را نیز افزایش می‌دهد و اگر به مسائل فرهنگی و اجتماعی بیشتر تأکید کردیم به این معنی نیست که از جنبه‌های دیگر شهر غافل شدیم.

نجفی افزود: فعالیت‌های عمرانی در سطح شهر تسریع شده است و از نظر منابع مالی تهران با مشکلاتی مواجه است ولی این مشکلات لاینحل نیست و راه‌های جدیدی برای درآمدهای جدید لحاظ شده است.

وی گفت: بعضی از شایعات و گفته‌هایی که فعالیت‌های عمرانی تعطیل شده است واقعیت ندارد و در شهر اقدامات عمرانی در حال انجام است.

وی در ادامه گفت: امروز نیز شایعه جدیدی را شنیده‌ام که کمک شهرداری به مساجد تهران قطع شده است و این نیز یکی دیگر از موارد کذبی بوده که تاکنون مطرح کرده‌اند و ما امیدواریم که آن دینی که نسبت به مردم داریم را به نحو احسنت ادا کنیم.

شهردار تهران ادامه داد: سیاست شورای شهر و شهرداری حمایت و تقویت شواریاری‌هاست البته ضعف‌هایی نیز در این خصوص وجود دارد که باید آنها را برطرف کنیم.

نجفی ادامه داد: مسأله محله‌محوری یکی دیگر از برنامه‌های شورا در سال‌های آینده خواهد بود و بر اساس برنامه پنج ساله سوم همه مناطق یک برنامه جداگانه خواهند داشت که در چارچوب برنامه کلان شهرداری است و امیدواریم یک پیوست فرهنگی در محلات مختلف شهر ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: معتقد هستیم اگر عموم مردم و شهروندان نسبت به شهر احساس مسئولیت نکند کار شهر به خوبی انجام نمی‌شود و باید عموم مردم این احساس را داشته باشند که شهر و شهرداری مربوط به خودشان است.

شهردار تهران افزود: در بازدیدی که از سئول داشتم در آنجا در بخش تفکیک زباله دانش‌آموزان از این مرکز بازدید می‌کردند و مسئولین آن بخش زباله‌هایی که توسط خانواده‌های این دانش‌آموزان به درستی تفکیک نشده بود را به آنها نشان می‌دادند و می‌گفتند این اقدام هزینه مجددی را برای شهر ایجاد می‌کند.

نجفی افزود: این اقدام آنها موجب می‌شد که احساس مسئولیت و احساس تعلق به شهر توسط شهروندان ایجاد شود.

وی ادامه داد: اگر نتوانیم کاری انجام بدهیم که عموم شهروندان نتوانند احساس کنند که شهر به خود آنها تعلق دارد همکاری‌های لازم به وجود نخواهد آمد.

به گزارش فارس، آبادیان شهردار منطقه ۱۱ تهران نیز در مراسم افتتاح ۵۳ پروژه در این منطقه اظهار داشت: ارزش ریالی این پروژه‌ها ۷۰۰ میلیارد تومان است و امروز بوستان این منطقه به نام شهید حججی به وسعت ۷۰ هزار مترمربع مورد بهره‌برداری قرار گرفته است که زمین این بوستان در گذشته در پهنه تجاری قرار داشت که آن را تبدیل به پهنه فضای سبز کرده‌ایم.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: