معاون حجتی:

مسئولیت تنظیم بازار به تشکل‌های زیر مجموعه کشاورزی واگذار می‌شود

معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: ۱۰ هزار میلیارد ریال در سال ۹۶ از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و منابع داخلی بانک ها برای حمایت از صادرات محصولات کشاورزی پیش بینی شده است.

به گزارش عیارآنلاین، علی‌ اکبر مهرفرد اظهار کرد: این میزان اعتبار در راستای سیاست های اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر توسعه تولید محصولات صادرات گرا و افزایش کیفیت آنها پرداخت می شود تا تولیدکنندگان و تشکل های زیرمجموعه کشاورزی با ایجاد زنجیره های بعدی تولید ازجمله ذخیره و فرآوری، فعالیت های خود را افزایش دهند.
وی با بیان اینکه تولید کنندگان می توانند با این حمایت ها حضور در بازارهای داخلی و خارجی را دنبال کنند، افزود: طبق این سیاست مسئولیت تنظیم بازار به تشکل ها واگذار می شود.
مهرفرد تاکید کرد: محصولاتی از جمله زعفران، پسته، کشمش، خرما، سیب و سیب زمینی جزء محصولات کشاورزی است که مزیت نسبی بالایی برای صادرات دارد طبق این سیاست بسته بندی بهداشتی و مورد پسند بازارهای داخلی و خارجی این محصولات با ضایعات کم در سیاست های حمایتی از صادرات وزارت جهادکشاورزی مورد توجه قرار گرفته است.
وزارت جهادکشاورزی از سال جاری حمایت از صادرات پنج محصول کشاورزی زعفران، پسته، خرما، سیب و کشمش به صورت ویژه در دستور کار خود قرار داده و برای تقویت صادرات کشاورزی و حمایت از صادرکنندگان مانند تخصیص تسهیلات ارزان قیمت پیش بینی شده که در این میان زنجیره های تولید در اولویت قرار دارد.
طبق این برنامه صادرکنندگان می توانند در رینگ صادراتی بورس کالا قرار بگیرند و محصولات خود را از این طریق عرضه کنند.
مهرفرد معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی برای حضور در آیین معارفه رئیس سازمان جهادکشاورزی کردستان به سنندج سفر کرد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: