معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت:

سالانه ۱۵ هزار مورد جدید سرطان پستان در ایران داریم که حدود ۵۰ درصد از آن‌ها قابل درمان هستند

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سالانه ۱۵ هزار مورد جدید سرطان پستان در ایران داریم که حدود ۵۰ درصد از آنها قابل درمان هستند.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر رضا ملک زاده در بازدید از پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی افزود: درمان سرطان سینه زمینه کاری خوبی است و باید بودجه مناسبی به آن اختصاص یابد.
ملک زاده، سرمایه گذاری دولتی، خصوصی و حمایت خیرین با توجه به پتانسیل عظیم موجود، اختصاص بودجه مناسب دولتی در این زمینه را از اهم مواردی عنوان کرد که نیاز است با پیگیری و مساعدت در این زمینه فعالیت های بیشتری انجام داد.
در این جلسه دکتر مجیدزاده رئیس پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی با ارائه گزارش کاملی از فعالیت های پژوهشکده؛ گفت: استراتژهای اصلی پژوهشکده شامل پیشگیری با فعالیت های پژوهشی آموزشی و غربالگری، ارتقاء روش ها و توانمندی های تشخیصی، ارتقاء دائمی روش های درمانی و ارتقاء کیفیت زندگی مبتلایان است.
وی به روند روبه رشد فعالیت های پژوهشی بخصوص در حوزه فعالیت های بین المللی اشاره کرد و از فعالیت های گسترده این پژوهشکده در زمینه های سرطان در دنیا صحبت کرد.
در ادامه جلسه دکتر پورعابد معاون پژوهشی جهاددانشگاهی با اشاره به اینکه تم فعالیت های جهاددانشگاهی پژوهشی کاربردی و توسعه ای گفت: در جهاددانشگاهی حوزه فعالیت های پزشکی در برخی از فعالیت ها کارهای بنیادی صورت گرفته که یکی از این فعالیت ها و زایش های خوب پژوهشکده معتمد است که توانسته به نظام سلامت کشور و درمان خدمات بسیار مناسبی ارائه کند.

منبع: ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: