۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۰
نایب رئیس فراکسیون بانوان:

قانون بیمه زنان سرپرست خانه‌وار بیش از هفت ماه است که به دولت ابلاغ شده ولی هنوز اجرایی نشده است

ذوالقدر: بر اساس بند (ب) ماده ۱۰۳ قانون برنامه ششم توسعه دولت مکلف به اجرای قانون بیمه زنان خانه‌دار دارای سه فرزند و بیمه زنان سرپرست خانوار بوده و این قانون بیش از هفت ماه است که به دولت ابلاغ شده ولی هنوز اجرایی نشده است. آمار زنان خانه‌دار که دارای هیچ گونه پوشش بیمه‌ای در کشور نیستند، بیش از ۷۷۰ هزار نفر و آمار زنان سرپرست خانوار که هیچ بیمه نیستند، ۱۲۰ هزار نفر است که تلاش می‌شود با اجرای قانون، به صورت فراگیر و همگانی این جمعیت تحت پوشش بیمه‌ قرار گیرند.

به گزارش عیارآنلاین، سیده فاطمه ذوالقدر در تشریح نشست امروز(یکشنبه ۵ آذرماه) فراکسیون زنان مجلس، گفت: در نشست امروز، موضوع بیمه زنان سرپرست خانوار  با اولویت بانوان دارای سه فرزند در حضور نمایندگانی از وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، سازمان برنامه، بودجه و محاسبات، معاونت امور بانوان رئیس جمهور و مرکز پژوهش‌های مجلس در دستور کار قرار گرفت.

نماینده مردم تهران،ری،شمیرانات،اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس بند (ب) ماده ۱۰۳ قانون برنامه ششم توسعه دولت مکلف به اجرای قانون بیمه زنان خانه‌دار دارای سه فرزند و بیمه زنان سرپرست خانوار بوده و این قانون بیش از هفت ماه است که به دولت ابلاغ شده ولی هنوز اجرایی نشده است.

وی با بیان اینکه به منظور پیگیری اجرای چگونگی این قانون، فراکسیون بانوان سلسله نشست‌هایی را با مسئولان امر برگزار می‌کند و نشست امروز دومین نشست برای نحوه اجرای قانون مذکور است، افزود: تأکید اعضای فراکسیون بر این است که اعضای ردیف بودجه‌ای مشخصی در قانون بودجه سال ۹۷ برای بیمه زنان سرپرست خانوار در نظر گرفته شود.

ذوالقدر با استناد به آمارهای عنوان شده در نشست امروز از سوی نماینده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اظهار کرد: آمار زنان خانه‌دار که دارای هیچ گونه پوشش بیمه‌ای در کشور نیستند، بیش از ۷۷۰ هزار نفر و آمار زنان سرپرست خانوار که هیچ بیمه نیستند، ۱۲۰ هزار نفر است که تلاش می‌شود با اجرای قانون، به صورت فراگیر و همگانی این جمعیت تحت پوشش بیمه‌ قرار گیرند.

نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس از برگزاری نشست دیگری برای تدوین جزئیات اجرایی قانون تا هفته آینده خبرداد و گفت: اولویت ما سامان بخشی بیمه زنان سرپرست خانوار و زنان خانه‌دار بدون بیمه است و امیدواریم با تصویب اجرای قانون مذکور این مشلات برطرف شود.

منبع: خانه ملت

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: