استاندار سمنان:

باید به دنبال راهکارهای مناسب دیگری مانند توسعه فعالیت های صنعتی ،تولیدی، گردشگری در روستا در کنار کشاورزی بود

استاندار سمنان گفت : توجه به گردشگری روستایی به عنوان یکی از ارکان رونق اقتصادی و کسب و کار در این استان در گرو توجه مسوولان به زیرساخت هاست.

به گزارش عیارآنلاین، محمدرضا خباز با تاکید بر لزوم توجه به بخش گردشگری در روستاهای استان، افزود: توسعه بخش گردشگری و اجرای واحدهای بوم گردی از اولویت های مهمی است که باید با جدیت در سمنان دنبال شود.
وی اجرای طرح های بوم گردی و احداث واحدهای گردشگری و اقامتی را در ارتقا وضعیت اقتصادی و معیشتی روستاییان موثر دانست و اظهارداشت: اجرای چنین طرح هایی بایستی متناسب با بافت، معماری سنتی و شرایط روستاهای استان سمنان انجام شود.
وی خاطرنشان کرد: پرداخت تسهیلات کم بهره و ایجاد زیرساخت های مناسب می تواند زمینه اجرای چنین طرح هایی را در روستاهای سمنان فراهم کند و این امر، معیشت بهتر مردم مناطق روستایی را به همراه دارد.
خباز ارایه تسهیلات مناسب و رفع موانع موجود بر سر راه فعالان اقتصادی در بخش گردشگری را وظیفه ای تکلیفی برای دستگاه های اجرایی دانست و ادامه داد:اگر معیشت مردم دچار مخاطره شود آرامش و امید به آینده در جامعه خدشه دار خواهد شد.
استاندار سمنان با اشاره به بحران آب و خشکسالی اضافه کرد : با توجه به این که معیشت مردم این استان پیش از این بر کشاورزی استوار بود امروز و با ایجاد بحران خشکسالی باید به دنبال راهکارهای مناسب دیگری مانند توسعه فعالیت های صنعتی ،تولیدی، گردشگری در کنار کشاورزی بود.
۶۴۹ آثار تاریخی استان سمنان شامل بنا، محوطه و تپه های باستانی در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است و دروازه ارگ سمنان، مسجد تاریخانه دامغان، قلعه سارو ، مجموعه تاریخی بسطام، آرامگاه شیخ ابوالحسن خرقانی، مسجد امام ، مجموعه قصر بهرام گرمسار، بازار آرادان و کاروانسرای ده‌نمک از جمله آثار تاریخی شاخص در فهرست ملی است.

منبع: ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: