۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۷
عضو کمیسیون کشاورزی در گفتگو با عیارآنلاین عنوان کرد:

ضرورت روستامحور شدن اقتصاد برای تحقق اقتصاد مقاومتی

نوری با بیان اینکه از مصادیق تحقق اقتصاد مقاومتی، روستامحور شدن اقتصاد کشور است، گفت: اگر ما می‌خواهیم اقتصاد پویا داشته باشیم راهی جز توجه به روستا و فراهم کردن زیرساخت‌های روستایی نداریم.

سید راضی نوری، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه کشاورزی عیارآنلاین، پیرامون توسعه روستایی در کشور گفت: یکی از مصادیق تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور، روستامحور شدن اقتصاد کشور است. متاسفانه بعد از گذشت چند دهه از انقلاب بازهم در  روستاهای کشور شاهد وجود مشکلات فراوانی هستیم.

وی ادامه داد: درحال حاضر چیزی در حدود ۲۵ درصد از جمعیت کشور روستانشین هستند و سالانه تعداد زیادی از روستاییان به شهرها مهاجرت می‌کنند.

نماینده مردم شوش با بیان اینکه باید نگاه ویژه‌ای به روستاهای کشور داشته باشیم گفت: برای جلوگیری از مهاجرت روستایان به شهر باید نگاه ویژه‌ای به روستا، روستا‌نشینی و اقتصاد روستا داشته باشیم.

نوری با اشاره به عملکرد موفق جهاد سازندگی در اوایل انقلاب در روستاهای کشور گفت: عملکرد جهاد سازندگی در یکی دوسال اول انقلاب به خوبی نشان‌دهنده این است که می‌شود در روستاهای کشور کار و فعالیت جهادی زود بازده کرد.

وی ادامه داد:  اگر با همان دید اول انقلاب به روستاها توجه شود قطعا هم جلوی مهاجرت روستاییان گرفته می‌شود و هم مشکل اشتغال روستاییان حل خواهد شد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در پایان تصریح کرد: اگر ما می‌خواهیم اقتصاد پویا داشته باشیم راهی جزء توجه به روستا و فراهم کردن زیرساخت‌های روستایی نداریم.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: