۳۰ آبا ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۲

قول زنگنه به مجلس: فاز ۱۱ پارس جنوبی طبق زمانبندی جلو می‌رود

در جلسه مشترک اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی و وزیر نفت، زنگنه به نمایندگان مجلس اطمینان داد که توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی طبق برنامه زمان‌بندی شده پیش می رود.

به گزارش عیارآنلاین، بیژن زنگنه وزیر نفت ساعتی پیش مهمان کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بود. در این جلسه سوالاتی از وزیر نفت پیرو مسئله عملکرد توتال در پارس جنوبی و اظهارنظرهای متناقض مدیرعامل این شرکت فرانسوی از وزیر نفت شد و زنگنه گزارشی را در این خصوص ارائه کرد.

در همین زمینه بخوانید: فرافکنی به‌سبک وزیر نفت/ آقای زنگنه شما ترجمه کن!

در این جلسه وزیر نفت به نمایندگان مجلس اطمینان داد که توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی طبق برنامه زمان‌بندی شده پیش می رود.

اسدالله قره خانی، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در این زمینه گفت: در این جلسه وزیر نفت گزارشی از آخرین وضع قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی با کنسرسیومی به رهبری شرکت فرانسوی توتال و مشارکت شاخه بین المللی شرکت ملی نفت چین (CNPCI) و پتروپارس ارائه داد.

وی افزود: با توجه به اقدام‌هایی که برای قرارداد طرح توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی  انجام شده، این قرارداد بر اساس برنامه‌ریزی مورد نظر پیش رفته و هیچگونه خللی به  آن وارد نشده است.

قره خانی تصریح کرد: در این جلسه عنوان شد که قرارداد طرح توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی با کنسرسیومی به رهبری شرکت فرانسوی توتال بر مبنای مسائل و زمانبندی مورد نظر پیش می‌رود.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: