معاون بنیاد مسکن: کار ارزیابی برای بازسازی مناطق زلزله‌زده آغاز شده است

معاون امور مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: با تشکیل ستادهای معین بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در مناطق زلزله زده غرب کشور کار ارزیابی برای بازسازی واحدهای مسکونی آغاز شده است.

به گزارش عیارآنلاین، جواد حق‌شناس در نشست مدیران کل نظارت و ارزیابی و مسکن در شیراز گفت: ستادهای معین بنیاد مسکن با تجهیزات و نیروی انسانی کارآمد و متخصص در نقاط زلزله‌زده مستقر شده و کار ارزیابی برای بازسازی واحدهای مسکونی را آغاز کرده‌اند.

وی اضافه کرد: بنیاد مسکن کرمانشاه در منطقه‌ی ثلاث باباجانی، بنیاد مسکن آذربایجان غربی در شهرستان دالاهو، بنیاد مسکن قزوین در شهرستان گیلان غرب و بنیاد مسکن اصفهان در شهر سر پل‌ذهاب مستقر شده و ارزیابی‌ها را انجام خواهد داد.

حق‌شناس اضافه کرد: برای کمک به بازسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی در استان کرمانشاه، بنیاد مسکن کرمانشاه در روستاهای سر پل ذهاب و بنیاد مسکن استان لرستان در شهرستان اسلام آباد غرب مستقر می‌شوند.

وی بر لزوم رعایت کامل مقررات ملی ساختمان در طرح‌های شهری و روستایی تاکید کرد و گفت: این سالانه بنیاد نوسازی و مقاوم سازی ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در مناطق روستایی را در برنامه چشم انداز قرار داده است .

حق‌شناس مقاوم سازی مسکن روستایی را از وظایف اصلی و راهبردی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دانست و گفت: تاکنون اقدامات خوبی در این حوزه انجام شده است.

وی، احداث مسکن برای اقشار نیازمند درمناطق شهری را از دیگر تکالیف این نهاد ذکر و اضافه کرد: دراین حوزه و از محل حساب ۱۰۰ امام راحل (ره)، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساخت سالانه پنج تا ۱۰ هزار واحد مسکونی را در برنامه دارد.

حق شناس بابیان اینکه امسال هفت هزار واحد مسکونی احداث می‌شود، اضافه کرد: درقالب این طرح در سال‌های اخیر ساخت ۲۷ هزار واحد مسکونی شروع شده که تاپایان امسال ۶ تا ۷ هزار واحد آن تحویل متقاضیان می‌شود.

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس نیز با اشاره به اجرای پروژه مسکونی ۴۹۲ واحدی نشاط شیراز گفت: این پروژه شامل ۱۰ بلوک ۴۸ واحدی است که در ۷ طبقه اجرا می‌شود.

عطاالله زمانی با یادآوری اینکه پروژه نشاط در منطقه‌ی سلطان‌آباد شیراز احداث می‌شود، مساحت آن را ۴۱ هزار مترمربع اعلام و اضافه کرد که در مجاورت این شهرک مجموعه‌های درمانی، آموزشی، تجاری، اداری و ذهبی با زیربنایی حدود ۵۲ هزار مترمربع پیش‌بینی شده است.

به گفته‌ی زمانی، سامان دهی حاشیه نشینی در شیراز یکی از کارکردهای بنیاد مسکن است و در این رابطه پروژه‌ی نشاط می‌تواند تاثیرگذار باشد.

منبع: ایسنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: