معاون اجتماعی وزارت بهداشت:

هم اکنون ٣۵٠‌هزار بیمار سرطانی در کشور وجود دارد

هم اکنون ٣۵٠‌هزار بیمار سرطانی در کشور وجود دارد و هر ساله ١٠٠‌هزار نفر به این جمعیت افزوده می‌شود. محمدهادی ایازی، معاون اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلام این خبر گفت که درحال حاضر سرطان در بعضی از استان‌های کشور به‌عنوان دومین عامل مرگ‌ومیر و در برخی دیگر سومین عامل مرگ محسوب می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، هم اکنون ٣۵٠‌هزار بیمار سرطانی در کشور وجود دارد و هر ساله ١٠٠‌هزار نفر به این جمعیت افزوده می‌شود. محمدهادی ایازی، معاون اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلام این خبر گفت که درحال حاضر سرطان در بعضی از استان‌های کشور به‌عنوان دومین عامل مرگ‌ومیر و در برخی دیگر سومین عامل مرگ محسوب می‌شود.

او ادامه داد: «سرطان از بیماری‌هایی است که علاوه بر تبعات روحی، روانی و اجتماعی هزینه‌های زیادی را بر حوزه سلامت کشور تحمیل می‌کند. هم اینک ٧٢ سازمان مردم نهاد و خیریه سرطان در سطح کشور فعالیت دارند، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موفق به راه‌اندازی نخستین شبکه سازمان‌های مردم نهاد و خیریه‌های سرطان در کشور از ‌سال ١٣٩۵ تاکنون شده است.»

ایازی گفت: «تاکنون بیشتر سازمان‌های مردم نهاد حوزه سرطان در بخش درمان و شیمی درمانی فعلا بوده‌اند اما اکنون اقدامات پیشگیرانه نیز مورد توجه این نهادها ازجمله موسسه پیشگیری از سرطان نسترن قرار گرفته است.» معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت ادامه داد:: «درحال‌حاضر میزان ابتلا به سرطان در کشور ما نسبت به سایر کشورهای توسعه یافته کمتر است، ولی با افزایش جمعیت سالمندی و امید به زندگی، شیوع این بیماری در کشور یک تهدید محسوب می‌شود.»

او با تأکید بر اصلاح سبک زندگی برای پیشگیری از سرطان ادامه داد: «اکنون بیش از ٨٠‌درصد مرگ و میرها در کشور ناشی از بیماری‌های غیرواگیر است که بخش عمده آن با اصلاح رفتار مردم برطرف می‌شود. ٣٠‌درصد مردم ایران چاق هستند و بالغ بر ۵٠‌درصد اضافه وزن دارند.»

منبع: تیک

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: