رییس مجلس: بنیاد مسکن هرچه سریعتر برای بازسازی مناطق زلزله زده اقدام کند

رئیس مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه در جریان سفر به مناطق زلزله زده غرب استان کرمانشاه و دیدار با مردم شهر ازگله(کانون زلزله) از توابع شهرستان ثلاث باباجانی، از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خواست هرچه سریعتر نسبت به بازسازی خانه های ویران شده مردم اقدام کند.

به گزارش عیارآنلاین، علی لاریجانی در بازدید یکی از محلات مسکونی شهر ازگله که براثر زلزله دچار خسارت کلی شده ، افزود: اکنون نیروهای جهادی سپاه پاسداران در منطقه برای کمک رسانی به مردم حضور دارند و بنیاد مسکن می تواند از وجود این نیروها برای بازسازی خانه های مردم استفاده کند.
علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز که در این بازدید رئیس مجلس شورای اسلامی را همراهی کرد ، گفت: ارزیابی ها از میزان خسارت در مناطق زلزله زده انجام و به پایان رسیده و در ۲ روز آینده کار بازسازی و نوسازی منازل این مناطق آغاز می شود.
وی افزود: از مردم می خواهیم با صبوری ما را در انجام وظایفمان یاری کنند.
به گفته او، حدود ۴۰۰ واحد مسکونی در شهر ازگله شهرستان ثلاث باباجانی از ۳۰ تا ۱۰۰درصد دچار خسارت شده و بنیاد مسکن به عنوان متولی آمادگی برای ساخت و بازسازی این منازل را دارد.
رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز یکشنبه به منظور بازدید از مناطق زلزله زده استان کرمانشاه وارد استان شد.
زلزله ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله، ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب استان کرمانشاه روی داد که ۴۳۶ کشته و ۱۰ و ۱۷۹ مصدوم داشته است.
این زلزله به هفت شهرستان و بیش از یک هزار روستای استان کرمانشاه خسارت وارده کرده است.
به گفته معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه، در این زلزله بیش از ۳۱ هزار واحد مسکونی به طور کامل تخریب و یا دچار خسارت کلی و جزئی شده است.

منبع:ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: